کد خبر: ۱۱۲۷۲۸
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۸۹ - ۰۸:۴۹
هاشمی‌نژاد:
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: فعال سیاسی اصلاح‌طلب با ضروری خواندن آسیب‌شناسی در جریانات سیاسی کشور گفت: هم اصلاح‌طلبان و هم اصول‌گرایان باید در مورد عملکرد خود آسیب‌شناسی کنند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد هاشمی‌نژاد اظهار کرد: اصل آسیب‌شناسی اصلی است که به آن اعتقاد داریم و این‌طور نیست که فقط جریان اصلاح‌طلب به آن نیاز داشته باشند. 

وی تصریح کرد: این‌طور نیست که اصولگرایان نیازی به آسیب‌شناسی نداشته باشند، بلکه نیاز آن‌ها اگر بیشتر از اصلاح‌طلبان نباشد، کمتر نیست. این کار باید در بین جریان اصلاح‌طلبی نیز انجام شود تا با برطرف کردن ضعف‌های احتمالی، بتوانیم با قوت بیشتری وارد صحنه سیاسی کشور شویم. 

برادر شهید هاشمی‌نژاد در ادامه برخی تحلیل‌ها مبنی بر این‌که اصلاح‌طلبان سکوت کرده‌اند را نادرست دانست و تاکید کرد: اصلاح‌طلبان سکوت نکرده‌اند، بلکه وظیفه خود در قبال دولت، حاکمیت، مردم و مجلس انجام می‌دهند، ولی شرایط به گونه‌ای است که شاید همه نتوانند به راحتی حرف بزنند ولی قبول ندارم که اصلاح‌طلبان سکوت کرده باشند. 

این فعال سیاسی با تاکید بر این‌که «اگر شرایط سیاسی و اجتماعی بیشتر فراهم شود، اصلاح‌طلبان آزادانه‌تر صحبت خواهند کرد» گفت: نه تنها عقلای اصلاح‌طلب بلکه چه عقلای اصلاح‌طلبان و چه عقلای اصولگرایان باید در مقابل جریان‌های افراطی راه‌حل منطقی و مناسبی را پیدا کنند و به جامعه ارائه دهند. ما در جریان اصلاح‌طلب، افراد زیادی داریم که عقلای این جریان محسوب می‌شوند و باید دور هم بنشینند و راه حلی را برای شرایط فعلی ارائه دهند. 

وی خاطرنشان کرد: در آینده نه چندان دور،‌انتخابات مجلس و بعد هم ریاست جمهوری است و طبعا این پرسش‌ها مطرح می‌شود که اصلاح‌طلبان شرکت خواهند کرد یا خیر؟ همه این‌ها به شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه و حساسیت‌های احتمالی موجود برمی‌گردد و تکلیف این مسایل باید روشن شود ولی به نظر من صحبت کردن در مورد بحث انتخابات هنوز زود است، ولی به هر حال باید شرایط را فراهم کرد و با نزدیک شدن به زمان انتخابات ، شرایط حضور خود در انتخابات را اعلام کنیم. 

وی گفت: ما آقای خاتمی را به عنوان سردمدار جریان اصلاح‌طلبی قبول داریم و ایشان هستند که در کنار تعریفی که از اصلاح‌طلبی ارائه دادند با مشورت بزرگان و عقلای این جریان باید تعریف جامع‌تری از اصلاحات ارائه کنند و دراختیار جامعه و هواداران این جریان قرار دهند و همچنین به بحث “چه باید کرد” هم بپردازند. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: اصلاح‌طلبان واقعی که در خط امام(ره) و جریان امام(ره) قرار داشتند و دارند، طیفی هستند که به عنوان عقلای قوم اصلاحات مطرحند که این‌ها باید برنامه و آینده اصلاح‌طلبی را مشخص کنند. در این مسیر، طبیعی است که باید از افراط و تفریط پرهیز کنیم، تندروی و کندروی نباید داشته باشیم و طیفی که آینده اصلاح‌طلبان را تعیین می کند، باید نیاز زمان و شرایط سیاسی و اجتماعی را در نظر داشته باشد. 

وی در پایان با اشاره به دیگر ویژگی‌های طیفی از اصلاح‌طلبان که آینده این جریان را در دست خواهد داشت، اظهار کرد: این جریان باید اصل پاسخ‌گویی در برابر مردم را در نظر بگیرد و عقلایی منطقی و پخته حرکت کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین