کد خبر: ۱۱۳۶۰۲
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۲۱:۲۸
جمع‌آوری مستندات حادثه سعادت‌آباد
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تا یک‌ماه آینده از پلیس فضای مجازی رونمایی می‌شود گفت: تقویت کشور در حوزه الکترونیکی و پلیس الکترونیک حوزه جدیدی است که باید مد نظر قرار گیرد. 

سردار اسماعیل احمدی مقدم روز یکشنبه در حاشیه همایش تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، نظم و امنیت اجتماعی در جمع خبرنگاران درباره راه‌اندازی پلیس فضای مجازی، اظهار داشت: برای راه‌اندازی پلیس فضای مجازی، دبیرخانه‌ای راه‌اندازی کرده‌ایم و با آغاز ساختار نویسی و استفاده از تجربیات کشورهای دیگر شرح وظایف در رابطه با این پلیس تخصصی انجام و بودجه‌های مورد نظر هم پیش‌بینی‌ شده است. 

جمع‌آوری مستندات حادثه سعادت‌آباد 

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مستندات حادثه سعادت‌آباد به‌زودی جمع‌آوری و منتشر می‌شود، گفت: دلیل پیگیری این موضوع از طریق رسانه‌ها را نمی‌فهمم. 

احمدی‌مقدم درباره حادثه سعادت‌آباد گفت: این موضوع که این مساله با اهمیت نه چندان بالا اینقدر بزرگ می‌شود برای ما پیچیده است، چرا باید یک موضوعی که ابعاد آن مشخص است و در حال پیگیری است این همه پیچیده شده باشد. 

مجروح 13 ضربه چاقو خورده بود 

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در زمان وقوع این حادثه پزشکی که در حال عبور از آن منطقه بوده، عنوان کرده نباید مجروح را بدون تجهیزات پزشکی حرکت داد، چون مجروح 13 ضربه چاقو خورده بود و از 6 نقطه دچار پارگی شده بود. 

احمدی مقدم با تاکید بر اینکه مضروب پس از چند دقیقه به بیمارستان نزدیک حادثه منتقل شد افزود: تعلل پلیس به دلیل اصرار در ادامه مذاکره با ضارب بود هر چند فرد ضارب هم قصد خودزنی داشته است. 

فرمانده ناجا با بیان اینکه در حوادثی مشابه گروگانگیری پلیس با یک یا دو ساعت مذاکره سعی دارد با کمترین هزینه موضوع را حل کند ادامه داد: اگر مجرم فرار کرده بود یا به کسی حمله می‌کرد در این صورت ایراد به پلیس وارد بود با این حال مامور پلیس نیز در زمان حادثه سرعت عمل نداشته است. 

فرمانده ناجا با طرح این سئوال که چرا 300 ـ 400 نفر از مردم که در سر صحنه حادثه بودند وارد عمل نشده و هیچ اقدامی نکرده‌اند افزود: البته مامور باید خودش در سر صحنه تصمیم‌گیری کند. او سعی کرده این موضوع را با خطر کمتری جمع کند که بالاخره هم توانسته اند ضارب را خلع سلاح و وی را دستگیر کنند. 

احمدی‌مقدم با بیان اینکه دلیل پیگیری این موضوع از طریق رسانه ها را نمی فهمم گفت: مستندات مربوط به این حادثه در حال جمع‌آوری است و منتشر می‌شود. 

ضرورتی به ایجاد گشت شهروندی نیست 

احمدی مقدم درباره مطرح شدن گشت حقوق شهروندی به جای گشت ارشاد گفت: مجلس براساس وظایف نظارتی خود دستگاه‌ها را برای تشریح عملکرد خود فرا می‌خواند اما طرح چنین مسأله‌ای از سوی پلیس نبوده و ممکن است به اشتباه برداشت کرده باشند. 

فرمانده ناجا با بیان اینکه تمام گشتهای پلیس از حقوق شهروندی دفاع می‌کنند گفت: اینکه برای هر موضوعی گشتی اختصاص دهیم، به بیراهه رفتن است و ضرورتی در این رابطه وجود ندارد. 

میانگین نمره تیراندازی ماموران از 30 به 60 ارتقاء پیدا کرده است 

احمدی مقدم درباره نمره تیراندازی پلیس هم گفت: سیستم‌های فناوری در حوزه تیراندازی وارد کرده‌ایم تا هزینه آموزش‌ها و تمرینات کاهش یابد که با توجه به برنامه‌های صورت گرفته میانگین نمره تیراندازی ماموران پلیس از 30 تا 35 به 60 ارتقاء پیدا کرده است، البته ماموری که در واحد رهایی گروگان فعالیت دارد باید نمره تیراندازی‌اش 100 باشد. 

وی گفت: در گروگانگیری که در شیراز اتفاق افتاد، پلیس با یک تیر، دست گروگانگیر را زد که چنین چیزی در پلیس‌های تخصصی دنیا هم وجود ندارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین