کد خبر: ۱۱۳۸۹۸
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۴
مقام معظم رهبری در دیدار مردم اصفهان:
ایجاد «بدبینی و یأس و تفرقه» خیانت واضح است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مقام معظم رهبری در دیدار پرشور مردم اصفهان، ایمان و پای‌بندی به ارزش‌های الهی را رمز موفقیت‌های ملت ایران خواندند و تأکید کردند: در پرتو استحکام این پای‌بندی مبارک، ملت ایران در همه عرصه ها، پیشتاز و پیروز خواهد بود و دشمن همچنان ناکام و نومید خواهد ماند. 

به گزارش آفتاب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک عید سعید قربان به ملت مؤمن و ایثارگر ایران و همه مسلمانان جهان، درک حکمت عید قربان را، راه‌گشای عرصه‌های مختلف زندگی «فردی و ملی» دانستند و افزودند: ایثار عظیم حضرت ابراهیم (ع) و قدردانی بزرگ الهی از آن پیامبر حق، نماد این حقیقت حکمت‌آمیز است که پیمودن راه تعالی و پیشرفت و عروج، بدون گذشت و ایثار امکان‌پذیر نیست. 

ایشان، فلسفه امتحان‌های مستمر الهی را، دستیابی افراد و ملت‌ها به مرحله جدیدی از رشد و تعالی خواندند و خاطرنشان کردند: هر فرد و ملتی که از وادی امتحان و «محنت و شدت» عبور کند، به فضل الهی یک گام به مقصد متعالی خود نزدیک‌تر می‌شود. عبور سرافرازانه ملت ایران از فتنه 88، مصداق مشخصی بود که رهبر انقلاب اسلامی در بحث فلسفه امتحانات الهی به آن اشاره کردند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این زمینه خاطرنشان کردند: معنای توفیق ملت ایران در عبور از این فتنه، در آشکار شدن قدرت این ملت خلاصه نمی‌شود بلکه معنای اصلی عبور قدرتمندانه مردم از امتحان و محنت سال گذشته، این است که ملت ایران، با تکیه بر ایمان، بصیرت، موقع‌شناسی، درک ضروریات زمان و انجام دادن اقدامات لازم، به مرحله جدیدی از حیات خود رسید، و برای رسیدن به مقصود نهایی، توان تازه‌ای یافت. 

مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان‌شان، حماسه ایثار مردم اصفهان را در 25 آبان سال 1361، مصداق دیگری از سرافرازی در امتحانات الهی برشمردند و افزودند: در آن روز عظیم، مردم اصفهان همزمان با تشییع 370 شهید، هزاران نفر دیگر از جوانان رشید خود را راهی جبهه‌ها کردند و نماد برجسته‌ای از ایثار و سرافرازی آفریدند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضور مردم مؤمن، انقلابی و با فرهنگ اصفهان را در قضایای مختلف «قبل از انقلاب، دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و عرصه‌های مختلف رشد و پیشرفت کشور»، تجلی روح ایمان و ایثار و جهاد مردم این استان دانستند و خاطرنشان کردند: تأمل و تفکر در این افتخارات، باعث درک هویت و استعداد درونی مردم اصفهان می‌شود و راه استمرار پیشرفت و پیشتازی و عزت این مردم را آشکار، می‌سازد. 

مقام معظم رهبری، جهاد را در مفهوم گسترده آن، باعث «رشد و طراوت و امید یک ملت» برشمردند و افزودند: جهاد یعنی «حضور و حرکت توأم با وظیفه‌شناسی و مبارزه مستمر با موانع رشد و پیشرفت»، این حضور گاه با ایثار جان و مال همراه می‌شود و گاه با شرکت در میدان‌های مختلف اجتماعی و سیاسی و حتی حضور در عرصه‌های فکری و عقلی معنا
می‌یابد. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به ناکامی‌های پی‌در‌پی دشمن، مبارزه با ملت ایثارگر و جهادگر ایران را ناممکن دانستند و تأکید کردند: جبهه دشمنان «اسلام و انقلاب و ایران» با جنگ و تهدید نظامی حریف این مردم نشد و اکنون نیز کسانی که با «تحریم» به فکر به زانو درآوردن این ملت هستند، آب در هاون می‌‌کوبند. 

مقام معظم رهبری ایجاد شکاف میان ملت، فاصله انداختن میان مردم و مسئولان و ایجاد سوءظن و بگومگو بر سر مسائل هیچ و پوچ را، روزنه امید دشمن دانستند و افزودند: همه باید مراقب این حرکات دشمنان باشند. 

ایشان با انتقاد شدید از افرادی که در گوشه و کنار، با منفی‌بافی و «ایجاد بدبینی و یأس و تفرقه»، نظام اسلامی را به مسائل دل‌خواه بیگانگان متهم می‌کنند، افزودند: این‌ها در واقع به نیابت از دشمنان ملت عمل می‌کنند و درصددند ناکامی تبلیغاتی صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها را جبران کنند اما ملت می‌داند که این‌گونه اقدامات یک خیانت واضح است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ترویج فساد اخلاقی و مواد مخدر را، ابزاری در خدمت اهداف سیاسی دشمنان دانستند و ملت، مسئولان و به‌ویژه جوانان را به مراقبت در این زمینه فراخواندند. 

مقام معظم رهبری، اصفهان را مرکز علم دین و علوم گوناگون برشمردند و با اشاره به حوزه علمیه خوب و دانشگاه‌های معتبر این شهر، افزودند: اصفهان در مقطعی مرکز نورافشانی علمی در کشور و در دنیای اسلام بوده است و علما، دانشمندان و هنرمندان این خطه، دستیابی به این جایگاه را، افق فعالیت‌های خود قرار دهند. 

در ابتدای این دیدار آیت‌الله طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، به نقش افتخار‌آفرین مردم اصفهان در طول دفاع مقدس و پس از آن اشاره کرد و گفت: 25 آبان سال 61 یادآور روز تاریخی در پیشتازی مردم اصفهان در عرصه جهاد و ایثار است به همین دلیل چنین روزی در تاریخ اصفهان به عنوان «روز حماسه ایثار اصفهان» نام‌گذاری شده است. 

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد افزود: مردم اصفهان همچنان در عرصه‌های مختلف دفاع از اسلام و انقلاب مانند انتخابات و پیشرفت‌های علمی و سازندگی حضوری کاملاً فعال و هوشیارانه دارند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین