کد خبر: ۱۱۴۰۶۸
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۱۴
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دانشجویان انصرافی سایر دانشگاه‌ها پس از گذراندن دوره سربازی می‌توانند برای شرکت در دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنند. 

دانشجویان انصرافی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور (اعم از دوره‌های روزانه، شبانه و یا نیمه حضوری) و همچنین دانشگاه پیام نور، مراکز تربیت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش و دیگر موسسه های آموزش عالی (موسسه های آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و ...) که از معافیت تحصیلی استفاده کرده اند، لازم است پس از انصراف قطعی از تحصیل، خود را برای اعزام به خدمت به بخش‌های وظیفه عمومی معرفی کنند و به خدمت اعزام شوند.

بدیهی است این دسته از داوطلبان پس از انجام دوران خدمت وظیفه عمومی (خدمت ضرورت)، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌های علمی-کاربردی بعدی را خواهند داشت.

علاوه بر این، هیچ داوطلبی با داشتن دیپلم کامل متوسطه و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه و با استفاده از معافیت تحصیلی از سایر موسسه‌های آموزش عالی، اعم از موسسه های آموزش عالی دولتی و غیردولتی مصوب، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون علمی-کاربردی سال 1389 را نخواهد داشت. به عبارت دیگر براساس مقررات وظیفه عمومی آن دسته از داوطلبانی که دارای دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم و یا گواهینامه دوره پیشدانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه هستند و از معافیت تحصیلی موسسه‌های آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی مصوب استفاده می‌کنند، حق ثبت نام و شرکت در آزمون‌های کاردانی و کارشناسی علمی-کاربردی را 1389 را ندارند.

اعلام سقف سنوات در دوره‌های علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی سقف سنوات تحصیل در کارشناسی پیوسته 6 سال و سقف سنوات در کاردانی را 3 سال اعلام کرده است بدیهی است دانشجویانی که طی این مدت موفق به اتمام دوره تحصیل نشوند، معافیت تحصیلی آنها ملغی شده و شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد. 

ثبت‌نام آزمون دوره‌های کاردانی و کارشناسی 1389 دانشگاه علمی کاربردی از ساعت 9 صبح روز یکشنبه 23 آبان آغاز شده و در روز یکشنبه 30 آبان ماه پایان می‌پذیرد لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام می‌توانند در این روزها نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

آزمون کلیه گروه‌های آموزشی این دوره‌ها در روز جمعه 17 دی‌ماه برگزار خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین