کد خبر: ۱۱۴۲۹۹
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۱
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سمانه متقی متولد سال ۱۳۶۴ و جوان‌ترین دختر قاضی ایرانی است كه در حال حاضر قضاوت‌هایی را در دادگاه یزد بر عهده دارد.


به گزارش پارسینه، او ۷۳۰ روز است كه در دادسرا كار می‌كند و ۶ سال دیگر تا پایان تعهدش به قوه قضاییه باقی مانده است.

وی كه رتبه كنكورش ۳۹ شده بود و برای دوره لیسانس به عنوان بورسیه دانشگاه علوم قضایی وارد دانشگاه می‌شود، در كلاسی درس خوانده است كه تمام دانشجویانش پسر بوده‌اند. 

وی پس از چهار سال تحصیل در دانشگاه، در دوره‌های قوه قضاییه نیز برای آمادگی قضاوت شركت می‌كرد كه همان سال در آزمون جامعی كه در این دوره‌ها برگزار شد، حد نصاب نمره‌اش به ۱۶ رسید و توانست تعهد ۸ ساله را برای قضاوت در قوه قضاییه به دوش گیرد.

جوان‌ترین دختر قاضی ایرانی فوق لیسانس خود را در همان رشته حقوق و در دانشگاه سراسری قم خواند. حالا او دیگر یک قاضی شده بود.

این دختر جوان ایرانی با آنكه علاقه زیادی به كارش دارد اما ادامه دادن شغل خود را منوط به توافق با همسرش می‌داند زیرا به گفته خود شغل او باعث خستگی و عصبانیت زیاد می‌شود و این همسر اوست كه در این لحظات او را همراهی می‌كند. بنابراین پس از اتمام تعهد كاری خود در رابطه با ادامه دادن شغلش تصمیم خواهد گرفت.

به گفته جوان‌ترین قاضی ایرانی، قضاوت كردن در دعواهای خانوادگی و زد‌وخوردها و ترک نفقه خیلی سخت است زیرا قاضی مجبور است بین دو نفری قضاوت كند كه خودشان از همه چیز مطلع هستند و هیچ مدركی جز حرف‌های خودشان وجود ندارد. آنها به‌راحتی می‌توانند منكر واقعیات شوند بنابراین باید حكم با ملاحظات بیشتری انجام شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین