کد خبر: ۱۲۰۰۹۲
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۷

ناگفته‌های یک شب هم‌نشینی با قطبی

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: فرهاد اشراقی در خبرآنلاین نوشت: آنچه امروز می‌نویسیم حاصل جلسه‌ای است که 3 ماه قبل با هم داشتیم. حرف‌هایی که خواسته بودید تا بعد از بازی‌ها منتشر نشود. 

بابت همه چیز ممنون آقای قطبی، واقعاً زحمت کشیدی، بچه‌های تیمت هم زحمت کشیدند و حداقل اینکه کم نگذاشتند اما راستش پیش‌بینی اینکه تیمت به نیمه‌نهایی نرسد، خیلی سخت نبود. شاید اگر ما کره‌جنوبی را می‌بردیم و صعود می‌کردیم عجیب بود ولی آن اتفاق دوست‌داشتنی هم نیفتاد و تیمت که شاید منتظر ضربات پنالتی بود در وقت اضافه کم آورد. آقای قطبی! هتل طوبی را یادت هست.

آنچه امروز می‌نویسیم حاصل جلسه‌ای است که3 ماه قبل با هم داشتیم. حرف‌هایی که خواسته بودید تا بعد از بازی‌ها منتشر نشود.

یادت هست 3 ماه قبل در لابی آن هتل در چه مورد بحث کردیم؟ یادت هست حسن رودباریان، حسن هوری، ابوذر رحیمی، مهدی کیانی و... را دعوت کرده بودی و بحث بر سر این درگرفت که هیچ‌کدام از آنها 30 ثانیه هم در جام‌ملت‌ها بازی نمی‌کنند؟

آن روز به من گفتی می‌خواهم آینده تیم‌‌ملی را بسازم ولی از کدام آینده حرف می‌زدی؟ دیدی آینده‌ای وجود ندارد؟ تو رفتی و ما ماندیم با تیمی که امروز رسماً تعطیل شده است. شک نکن که مربی بعدی هم (چه ایرانی باشد چه خارجی) امثال ابوذر رحیمی و حسن رودباریان را دعوت نمی‌کند. اساساً در فوتبال ما هیچ دو نفری پیدا نمی‌شوند که همدیگر را قبول داشته باشند چه رسد به اینکه مربی بعدی شما و افکارتان را قبول داشته باشد.

***

آن روز از من و همکارانم خواستی مباحث آن جلسه به بیرون درز نکند که درز هم نکرد ولی من اگر حرفی زدیم و انتقادی کردیم از سر دلسوزی بود چرا؟ چون امروز را می‌دیدیم. امروزی که تمام منتقدانت منصفانه یا غیرمنصفانه چشم‌هایشان را می‌بندند و به سمت تو شلیک می‌کنند و تمام مشکلات فوتبال این مملکت را که سال‌ها حل نشده بر گردن تو می‌اندازند. آن روز به نمایندگی از خیل عظیم فوتبالدوستان پیشنهاد دادیم که علی کریمی و فرهاد مجیدی را با خودت ببر. گفتیم که اگر مجیدی نیم ساعت هم بازی کند شاید با یک حرکت بازی را برگرداند.

تو اما استدلال خودت را داشتی و دیدی که ستاره‌هایت (مثل نکونام و شجاعی) ضعیفترین بازیکنان تورنمنت بودند. بله، هیچ عقل سلیمی لژیونرهایی که در لالیگا بازی می‌کنند را کنار نمی‌گذارد اما وقتی جواد نکونام 4 بار توپ را پشت محوطه جریمه خودمان لو داد حداقل می‌توانستی تعویضش کنی که البته نکردی.

شاید مجیدی نمی‌توانست 120 دقیقه بازی کند ولی می‌توانست از دقیقه 60 تا 120 بازی با کره لااقل 2 موقعیت گل درست کند. کاری که نه خلعتبری کرد، نه رضایی، نه نکونام، نه شجاعی و نه هیچ‌کس دیگر.

***

آن روز در هتل طوبی ما دل‌مان برای فوتبال‌مان می‌سوخت که آن مباحث را مطرح کردیم. ما امروز را می‌دیدیم... البته اعتراف می‌کنم که شخصاً فکر نمی‌کردم 3 بازی دور مقدماتی را ببریم اما واقعاً آن 9 امتیاز چقدر به درد ما خورد؟ یادت هست در آن جلسه چه گفتیم و چه شنیدیم؟ شما گفتی در خود فدراسیون مخالفان بسیاری داشتم و من به شما گفتم اگر جای شما بودم همان روز استعفا می‌دادم و می‌رفتم! آقای قطبی، حالا اگر زمان 3ماه به عقب برمی‌گشت و روزی 6 تا مربی خارجی را علم می‌کردند، شما استعفا نمی‌دادید؟

آن روز که از هتل بیرون می‌آمدیم‌، تعداد‌مان کم نبود‌، من‌، مازیار ناظمی و خیلی‌های دیگر ... همه روی یک نکته تاکید داشتیم‌، اینکه تیم ملی به جمع 4 تیم اصلی نمی‌رسد. به قول مازیار همان طور که به خودتان گفت: «شما با ما صادق نبودید!»
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین