کد خبر: ۱۲۰۲۵۰
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۳:۲۳

ادعای وزیر خارجه کویت: بزرگ‌ترین نگرانی ما تاسیسات هسته‌ای ایران است

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: وزیر امور خارجه کویت گفت: در صورت ایجاد خلل در تاسیسات هسته‌ای ایران، این موضوع می‌تواند تاثیرات منفی بسیاری را بر محیط زیست دریایی منطقه بگذارد لذا نگرانی بسیاری از تاسیسات هسته‌ای ایران داریم.

به گزارش روزنامه السیاسه کویت، شیخ محمد الصباح که در همایش "وحدت خلیج فارس و شبه جزیره عرب" در کویت سخن می‌گفت؛ سه تهدید را علیه کشورهای جنوب خلیج فارس نام برد و گفت: نخستین آن تاسیسات هسته‌ای ایران است که اگر مشکلی در آن ایجاد شود با مشکلات محیط زیستی روبه‌رو خواهیم بود.

این در حالی است که تاکنون بارها مقامات ایرانی و دیگر مسئول کویتی و بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای بر امنیت نیروگاه اتمی بوشهر تاکید کرده‌اند.

وی افزود: موضوع دوم توانایی دولت‌های کشورهای عربی در شناخت رنج‌ها و مشکلات شهروندان خود است و سومین موضوع نیز تغییر ترکیب جمعیتی و تهدید هویتی است. هم اکنون شهروندان کشورهای جنوب خلیج فارس در کشورهای خود اقلیت هستند.

وزیر خارجه کویت ادامه داد: مفهوم امنیت ملی تغییر کرده و به دلیل نزاع‌های هسته‌ای، نظامی، مذهبی، دینی، نژادی، بیماری‌ها و تروریسم با خطراتی علیه موجودیت روبه‌رو هستیم.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین