کد خبر: ۱۲۰۲۹۴
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۷

احمدی‌نژاد: عده‌ای دوست دارند در هر بحثی طرف خود را متهم به کفر ورزیدن نمایند

هیچ‌کس جز ملت ایران حرفی برای گفتن در عرصه جهانی ندارد
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمود احمدی‌نژاد شناساندن حقیقت انسان به انسان را مسئولیتی بزرگ خواند و گفت :هیچ ملتی به اندازه ایران فرهنگ‌ساز نبوده و امروز هیچ‌کس جز ملت ایران حرفی برای گفتن در عرصه جهانی ندارد. 

محمود احمدی نژاد که ظهر امروز در مراسم هفدهمین سالگرد انتشار روزنامه ایران و در جمع کارکنان این موسسه فرهنگی و رسانه ای سخن می‌گفت، با اشاره به تقابل همیشگی جبهه عدالت‌طلبان و موحدان با قدرت‌های استکباری افزود: ملت ایران با عبور از مستکبران در مسیر استقرار عدالت جهانی و حرکت جهانی امام عصر‌(عج) قرار گرفته است. 

احمدی‌نژاد تاکید کرد: ملت ایران با تاریخی پرفراز و نشیب، اکنون در حساس‌ترین شرایط جهانی، ماموریتی مهم بر عهده گرفته است و از تهدیدهای دشمنان واهمه ندارد. 

وی با اشاره به صد سال دروغ‌پردازی رسانه‌های استعماری و تحمیل غیرمنطقی‌ترین سیستم سیاسی بر دنیا افزود: رسانه‌های مستقل و آزاد از جمله روزنامه ایران در خط مقدم جبهه عدالت‌طلبان قرار دارند و باید پیام این جبهه را به بهترین وجه ممکن و متفاوت از الگوهای غربی منتشر کنند. 

احمدی‌نژاد مسئولیت امروز ایران را مسئولیتی تاریخی و جهانی توصیف و تصریح کرد: امروز دیگر کسی شک ندارد که ملت ایران در طول تاریخ با هدایت الهی ساخته و پرداخته شده است تا در این مقطع حساس ماموریت تاریخی خود را ایفا نماید. مرحله‌ای که در آن بشر به حکومتی جهانی، عادل، پاک، با محبت و زمینه‌ساز برای شکوفایی همه استعدادهایش نیازمند است. 

احمدی‌نژاد افزود: موقعیت خاص جمهوری اسلامی ایران در این دوره گذار به جهان جدید اقتضاء می‌کند که ابزاری برای پیام‌رسانی در طراز این موقعیت داشته باشیم و روزنامه ایران نه تنها باید روزنامه دولت بلکه باید روزنامه متعلق به مردم، انقلاب اسلامی و تمام بشریت باشد و وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی در این عرصه را به بهترین نحو ممکن ایفا نماید. 

وی ادامه داد: شما باید پیام جبهه موحدان را به جهان منتقل کرده و از ادبیاتی برای این منظور استفاده کنید که در آن انسان، کمال انسانی، ‌کرامت انسانی و عدالت مورد توجه قرار گیرد و اگر هم مجبور بودیم از ابزار اطلاع‌رسانی فعلی استفاده کنیم آنها را در خدمت هدف متعالی جبهه حق یعنی بیان حقایق قرار دهیم. 

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ملت ایران امروز با عبور از همه مستکبران و نظام سلطه درمتن رودخانه زلالی قرار گرفته که قرار است دامنه‌اش همه جهان را فرا بگیرد. 

وی با اشاره به تلاش مستکبران برای ممانعت از حرکت پیشروانه ملت ایران و صدور قطعنامه‌های متعدد و تحریم اقتصادی خاطرنشان کرد: ملت ایران برای دشمنان تره هم خرد نکرد. شما هم نباید به مطالب دم دستی و بی‌اهمیت که هیچ تاثیری در سازندگی ایران اسلامی ندارد ورود کنید اما روی عدالت، منطق، برنامه و قانون محکم بایستید و تحلیل‌های قوی، درست، مطالعه شده به جامعه ارائه دهید. امیدآفرینی را در کانون توجه خود قرار دهید چرا که از جمله القائات شیطان ایجاد یاس در افراد است. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه اگر به دنبال اثرگذاری عمیق و ماندگار در جامعه هستید باید ابتدا درون خودتان یک علم حقیقی و بستری از اخلاق ایجاد کنید، اظهار داشت: با دقت و حساب شده روی حقوق ملت‌ها، ‌کرامت انسان، عزت ایران و ارتقاء روحیه استکبار ستیزی بایستید و اگر در گوشه ای از اداره کشور ضعفی به چشم شما آمد آن را با انصاف و عدالت نقد کنید. 

وی از کارکنان روزنامه ایران خواست تا همواره خط مستقیم را طی کنند و تصریح کرد: فضای کشور را به فضای منطق و گفت‌وگوی دوستانه تبدیل کنید و مانع از آن شوید که عده‌ای هر موضوع کوچک را به جنجال تبدیل کنند. عده‌ای دوست دارند هر بحثی که پیش می‌آید سریع آن را وارد فضای کفر و ایمان کنند و طرف خود را متهم به کفر ورزیدن نمایند. شما با تلاش برای ایجاد فضای بحث منطقی به هر ترتیب ممکن مانع از تحقق نیت این عده شوید. 

احمدی‌نژاد با اظهار امیدواری از اینکه گام‌های دقیق، مکتبی و آرمانی اهالی رسانه‌ای ایران، اندیشه ملت ایران را هر چه سریع‌تر جهانی و فراگیر کند، تاکید کرد: بنده در کنار شما تا آخرین نفس برای تحقق ایده‌ها و آرمان‌های متعالی ملت ایران می‌ایستم. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از روش برخی افراد در تخریب دولت گفت: دست مخالفان دولت آنقدر خالی است که جابجایی یک نفر در دولت را به موضوعی بزرگ تبدیل کرده و یا دولت را متهم به بی‌توجهی به احزاب می‌کنند در حالی که ضعف ساختار احزاب مانع از پذیرش عمومی آنها شده است. 

احمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق و تاثیرات آن در جامعه گفت: خبررسانی مهم‌ترین عامل کمک به تصمیم‌گیری صحیح افراد و تعالی جامعه بوده و این مسئولیت بر دوش خبرنگاران و اهالی رسانه‌ است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین