کد خبر: ۱۲۰۳۹۶
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۸

کیهان: نامه احمدی‌نژاد باعث خوشحالی بیگانگان شد

نامه از برخی اشتباهات حقوقی خالی نیست
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: کیهان در بخشی ازسرمقاله خود به قلم حسین شریعتمداری، با عنوان «بر بام رسانه چرا ؟!» نوشت:


*مواضع کیهان درباره شخص رئیس‌جمهور محترم و دولت نهم و دهم که کارآمدی، فداکاری، پاکدستی، شجاعت و مردم دوستی آن نیازی به شرح و توضیح ندارد. کیهان با استناد به واقعیات محسوس و غیرقابل انکار بر این باور بوده و هست که دولت آقای دکتر احمدی‌نژاد، یک موهبت بزرگ الهی بوده است.

*با اینهمه، دولت جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد هم، علی‌رغم برخورداری از امتیازات فراوان و برجسته و در مواردی، منحصر به فرد، خالی از برخی ایرادها و اشکال‌ها نیست. اگرچه این ایرادها و اشکال ها در تمامیت خود، دولت آقای احمدی‌نژاد را فقط چند درجه اندک از نقطه ایده آل پایین می‌آورد.

*متاسفانه برخی از اطرافیان رئیس‌‌جمهور محترم- به هر علت- بر آن اصرار دارند، هر نقدی را هر چند منصفانه و دلسوزانه، به حساب مخالفت با دولت و یا ریاست محترم جمهوری نوشت زیرا در این صورت، «باب نقد» که به قول حضرت امام- رضوان الله تعالی علیه- «موهبت الهی» است، بسته خواهد شد و به قول خواجه شیراز؛

«چو پرده دار به شمشیر می‌زند همه را
کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند»

*روز سه شنبه 5 بهمن ماه جاری، آقای دکتر احمدی نژاد در اقدامی تعجب آور و غیرمنتظره، نامه سرگشاده ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتشر کرد که بلافاصله با استقبال گسترده و ذوق زدگی فراوان رسانه های بیگانه و دنباله های فتنه گر داخلی آنها روبرو شد. مفاد این نامه اگرچه از برخی اشتباهات حقوقی خالی نیست و در آن مواردی از استنادهای وارد و ناوارد قانونی به هم آمیخته اند، ولی یادداشت پیش روی در پی بررسی محتوای نامه یاد شده نیست و اگر به مواردی از آن اشاره می کند به اقتضای موضوع اصلی این یادداشت است یعنی چرایی غیرقابل توجیه انتشار آن در شرایط کنونی و حملات تند رئیس جمهور به سران دو قوه دیگر، آنهم در بام رسانه ای کشور که بازتاب گسترده ای در رسانه های بیرونی داشت.

*چه کسی نمی‌داند که توهم پراکنی درباره اختلاف مسئولان بلندپایه با هدف ناامید کردن مردم از کارآمدی نظام و القای به هم ریختگی امور کشور، یکی از محورهای اصلی عملیات روانی پرحجم دشمنان بیرونی و دنباله های داخلی آنهاست و بدیهی است چنانچه یکی از همین مسئولان بلندمرتبه در شیپور اختلافات آنهم همراه با حمله به سایر مسئولان بدمد، چه بخواهد و چه نخواهد خطای بزرگی مرتکب شده است و چنانچه این حملات پایه و اساس محکمی نداشته و یا در مواردی نامحکم باشد، ضریب آسیب رسانی آن بیشتر و فراتر نیز خواهد بود. همین جا باید اذعان کرد برخی از کارشکنی ها در برنامه دولت خدمتگزار می تواند کاسه صبر رئیس دولت را که شانه همت زیر بار سنگین اجرایی مخصوصاً در شرایط کنونی داده است، لبریز کند ولی از رئیس جمهور محترم انتظار می رود در اینگونه موارد صبر و حوصله بیشتری به خرج داده و در طرح مسائل حقوقی و قانونی دقت نظر افزون تری داشته باشند.

*آیا نامه سرگشاده آقای احمدی‌نژاد با توجه به تاکید ایشان بر ضرورت پیروی از نظرات دلسوزانه رهبری- که وظیفه شرعی و قانونی همه مسئولان است - با سفارش اکید حضرت آقا ناهمخوان نیست؟!

*بیانیه مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به نامه آقای احمدی نژاد و نامه سرگشاده چند تن از نمایندگان مجلس در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور نیز از دایره انتقادی که دراین یادداشت آمده بیرون نیست، چرا که رسانه ای کردن اختلافات -صرفنظر از واقعی یا غیرواقعی بودن آنها- به قول آقا بازی در میدان دشمن است و این گلایه ها یا پاسخ ها می توانست با خویشتن داری، بیرون از بام رسانه ای صورت پذیرد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین