کد خبر: ۱۲۰۴۶۱
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۷:۰۵
وزیر کار دستور داد:

ابطال انتخابات کانون عالی کارفرمایان

آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: یک مقام آگاه از اتمام بررسی و اظهار نظر وزارت کار درباره انتخابات اخیر کانون عالی کارفرمایان کشور خبر داد و گفت: وزیر کار دستور تشکیل هیئت موسس جدید را صادر کرد. 

یک مقام آگاه از دستور وزیر کار و امور اجتماعی برای تشکیل هیأت موسس جدید کانون عالی کارفرمایان کشور خبر داد و گفت: انتخاباتی که در ماه گذشته بدون حضور اکثریت تشکل‌ها و کانون‌های استانی کارفرمایی جهت تشکیل کانون عالی کارفرمایان کشور برگزار شد از سوی وزارت کار باطل شد.

تشکیل هیأت موسس جدید

وی با بیان اینکه طبق دستور وزیر کار و امور اجتماعی تدوین اساسنامه جدید کانون عالی کارفرمایان کشور مورد بازنگری قرار خواهد گرفت، گفت: دلیل اصلی رد انتخابات برگزار شده از سوی وزارت کار رعایت نکردن ماده 31 قانون کار مبنی بر حضور گسترده کانون‌های استانی در انتخابات کانون عالی کشوری بوده است.
این مقام آگاه همچنین از انتخاب 10 نفر برای هیأت موسس کانون عالی کارفرمایان کشور خبر داد و بیان داشت: به زودی جلسات جدید بررسی اساسنامه و رفع ایرادات حقوقی آن برگزار و شرایط برای برگزاری انتخابات جدید مهیا خواهد شد.

به گفته وی در انتخاباتی که برای کانون عالی کارفرمایان کشور در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد، حضور گسترده کانون های کارفرمایی استانی را شاهد خواهیم بود.

جلسات شورای‎عالی کار رسمی نیست

این مقام آگاه همچنین به ادغام دو کانون عالی کارفرمایان کشور اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس تصمیم‌گیری‌های جدید یک کانون عالی فراگیر برای کارفرمایان کشور ایجاد خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص تعیین تکلیف اعضای منتخب کارفرمایان برای حضور در جلسات رسمی شورای عالی کار در مورد تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران نیز اظهار داشت: به دلیل عدم حضور نمایندگانی از گروه کارفرمایی تاکنون جلسات این شورا به صورت رسمی برگزار نشده است.

وی با تاکید بر اینکه در یک - دو جلسه فرعی اخیر شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران یکی از نمایندگان سال‌های گذشته کارفرمایان حضور داشته است، گفت: دو کانون قبلی کارفرمایان کشور هم اکنون رسمیت ندارند و انتخابات جدید تکلیف یک تشکل کارفرمایی فراگیر را روشن خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین