کد خبر: ۱۲۰۷۰۶
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۰

برف امسال ببرها را حسابی خوشحال کرد/ عکس

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب- بهنوش خرم‌روز(خبرآنلاین):‌ توفان‌های سرد و برف و بوران،‌ گاهی انسان‌ها را به دردسر می‌اندازد و زندگی بسیاری از موجودات را سخت‌تر می‌کند. اما در این میان دسته‌ای از جانوران حسابی از توفان و برف لذت می‌برند و رد پاهایشان روی برف نشان می‌دهد که با بازی در برف حسابی خوش گذرانده‌اند.

به گزارش دیسکاوری،‌ برف و توفان‌های امسال (که البته بخش زیادی از آن نصیب ما نشد!) در کشورهایی چون آمریکای شمالی،‌ دست‌کم گروهی از موجودات را خوشحال کرد. در باغ‌وحش‌های آمریکا و بسیاری کشورهای دیگر، ببرها و شیرهای مناطق سردسیری،‌ از بارش برف حسابی استقبال کردند.

ببرهای آمور که به ببر سیبری هم معروف هستند، عادت به هوای سرد و برف دارند. به همین دلیل بارش برف آن‌ها را بیش از همیشه از لانه‌هایشان بیرون کشیده و رد پاها نشان می‌دهد که آن‌ها حسابی در برف بازی می‌کنند. 

شیرهایی که خانه اصلی‌شان مناطق سردسیر است و ببرهای بنگال هم از برف استقبال می‌کنند. یکی از مسئولین باغ‌وحشی درآمریکا می‌گوید: «شیرها تمام تابستان را خواب بودند. البته بیشتر صبح‌های زود برای گردش بیرون می‌آمدند،‌ اما در عمل 22 ساعت شبانه‌روز را خواب بودند. اما حالا با سرد شدن هوا و بارش برف،‌ بیشتر اوقات بیرون از خانه خود مشغول بازی هستند.» حتی اگر خود آن‌ها را در حال بازی نبینید، رد پاهای به جا مانده نشان می‌دهد که این گربه‌های بزرگ، ‌در برف حسابی بازی کرده‌اند.

البته برف برای همه گربه‌های بزرگ هیجان‌انگیز و لذت‌بخش نیست. پلنگ‌ها، لئوپاردها وانواع گونه‌های گربه‌سانان که عادت به زندگی در جنگل‌های بارانی گرمسیری یا صحراهای داغ دارند، از بارش برف حتی آزرده شده‌اند و پا از خانه‌هایشان بیرون نمی‌گذارند. {$old_album_120706}
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین