کد خبر: ۱۲۰۸۵۴
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۰
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

هیچ قانونی مبنی بر الزام تفکیک جنسیتی وجود ندارد

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم تاکنون موضوعی پیرامون تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها در مجلس و حتی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب نرسیده است.

اسفندیار اختیاری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در زمینه آغاز تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه اظهار داشت: هیچ قانونی مبنی بر الزام تفکیک جنسیتی وجود ندارد، بنابراین، این اقدام مطابق با قانون نیست. حالا اگر این اقدام مستند به مصوبه‌ای در هیأت امنای این دانشگاه است یا خیر بنده اطلاعی از آن ندارم، هرچند که هیأت امنای دانشگاه‌ها نمی‌توانند مواردی اینچنینی را به تصویب برسانند چرا که این موضوع باید به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان برسد.

وی افزود: قانون در مجلس اینگونه است که ما بعدی به نام بعد نظارتی داریم اگر چیزی به اسم غیرقانونی بودن به دست ما برسد یعنی اعتراضی از طرف دانشجو یا استاد به دست ما برسد ما سریع از رئیس دانشگاه و وزارت علوم می‌خواهیم توضیح دهند و در این راستا اقدام خواهیم کرد.

اختیاری خاطرنشان کرد: در هر حال تا زمانی که اتفاقی نیفتاده است بعد نظارتی ما خیلی فعال نمی شود. البته خیلی اتفاق‌ها می‌افتد که شاید قانون نداشته باشد اما غیرقانونی هم نیست.

این در حالی است که رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از تفکیک جنسیتی تعدادی از کلاس‌های این دانشگاه به زودی و در سال جدید تحصیلی خبر داده و گفته است: جدا شدن کلاس‌های دانشجویان دختر و پسر فقط مربوط به کلاس‌های دروس عمومی است که تعداد جمعیت دانشجویانش بیشتر است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین