کد خبر: ۱۲۰۸۷۲
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۱:۵۵

حسنی مبارک: دوست دارم کناره‌گیری کنم اما می‌ترسم هرج‌ومرج شود

هرگز قصد نداشتم جمال پس از من رئیس‌جمهور شود
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حسنی مبارک، رئیس جمهوری مصر، روز پنجشنبه اعلام کرد مایل است از قدرت کنار برود اما بیم آن دارد که با رفتن او هرج و مرج در کشور حاکم شود.حسنی مبارک در مصاحبه با کریستین امانپور از شبکه ای‌بی‌سی گفت از دیدن خشونت‌ها در میدان التحریر قاهره متاسف شده است اما دولت وی مسئول این رویداد‌ها نبوده است.

به گفته کریستین امانپور، رئیس‌جمهوری مصر در مقابل، گروه اخوان‌المسلین را مسئول خشونت‌های جاری معرفی کرده است!

حسنی مبارک که دهمین روز از اعتراض‌ها را پشت سرگذاشته همچنین در این مصاحبه گفته است از ریاست‌جمهوری خسته شده و دوست داشت که همین حالا می‌توانست کناره‌گیری کند، اما کنار نمی‌رود چراکه بیم دارد کشور در هرج و مرج فرو رود.

حسنی مبارک در پاسخ به این پرسش که نظرش درباره حمله هواداران وی به تظاهرات‌کنندگان در میدان التحریر چیست، گفت: «درباره روز گذشته بسیار ناراحتم؛ من دوست ندارم که ببینم مصری‌ها با هم درگیر می‌شوند.»

رئیس‌جمهوری مصر درباره مردمی که خواستار رفتن وی هستند و علیه او شعار می‌دهند، گفت: «من به اینکه مردم درباره‌ام چه می‌گویند، اهمیت نمی‌دهم. من اکنون به کشورم فکر می‌کنم، برای من مصر اهمیت دارد.»

حسنی مبارک همچنین گفت پس از آنکه در پیام روز دوشنبه اعلام کرد دیگر برای ریاست جمهوری نامزد نمی‌شود، احساس آسایش به وی دست داد.

حسنی مبارک همچنین به کریستین امانپور گفته است که وی هیچگاه قصد نداشته است، پسرش جمال را به قدرت برساند.

حسنی مبارک که به گفته گزارشگر ای بی سی در کاخ خود به همراه خانواده‌اش به سر می‌برد، همچنین تصریح کرده است که هرگز فرار نخواهد کرد.

حسنی مبارک گفت: «هرگز فرار نخواهم کرد. در همین خاک خواهم مرد.»

مبارک همچنین در این مصاحبه از دورانی که بر کشور حکومت کرده دفاع کرد.

هنگامی که از مبارک پرسیده شد چه پاسخی به درخواست‌های سربسته آمریکا برای کناره‌گیری داده است، اظهار داشت به باراک اوباما گفته است: «تو به فرهنگ مصر آشنا نیستی و نمی‌دانی اگر من همین حالا کنار بروم چه اتفاقی روی خواهد داد.»

حسنی مبارک تصریح کرد: «من هرگز دوباره نامزد نخواهم شد و هرگز قصد نداشتم جمال پس از من رئیس‌جمهور شود.»
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۸۹/۱۱/۱۵
0
0
واقعا ما کجاییم و مصریها کجا
برای خودمان تاسف میخورم
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین