کد خبر: ۱۲۱۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۵

علی مطهری: نسل جدید معاند نیست

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: علی مطهری در پاسخ به اینکه پدر بهتری هستید یا نماینده مجلس بهتری؟، گفت: هیچ‌کدام! تا آن نقطه ایده​آل خیلی فاصله دارم و باید برای هر دو این موارد وقت بیشتری بگذارم. 

وی که شنبه شب در برنامه تلوزیونی غیرمنتظره در شبکه دو سیما حضور یافته بود، روابطش با همسر و فرزندانش را صمیمانه ارزیابی کرد و گفت که به دلیل مشغله کاری خیلی فرصت کمک کردن به همسرش در کارهای خانه را ندارد.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، تیم ملی ایران و سپس تیم ملی برزیل را از تیم​های فوتبال مورد علاقه​اش نام برد و گفت که یکشنبه​ها و سه​شنبه​ها در سالن فوتسال مجلس در نقش فوروارد بازی می کند. او هر تیم داخلی​ای را که خوب بازی کند را هم تیم مورد علاقه​اش ذکر کرد اما از هیچ یک نامی نبرد.

مطهری در پاسخ به سوال دیگری از فعالیت​های علمی زنان خاندان مطهری گفت و افزود که اکثرا خانه​دارند و فعالیت اجتماعی خاصی ندارند.

گزیده سخنان وی به این قرار است:

نسل قدیم و جدید معمولا با هم اصطکاک می​یابند چون زبان مشترکی ندارند. اما نسل جدید نه تنها نسل معاندی نیست بلکه بسیار هم تسلیم حقیقت است. 

نسل گذشته به دلیل دل بستگی​هایش به دنیا محافظه​کار شده است اما جوانان به آب و آتنش می​زنند، نسل جوان است. کما اینکه در انقلاب مصر و تونس هم فریاد نسل جوان شنیده می​شود. 

اگر ظلم و فریاد شاه نبود و رهبری مثل امام خمینی نبود، ویژگی​های نسل جوان آن زمان مشخص نمی​شد. نسل جوان امروز با نسل جوان ابتدای انقلاب فرقی ندارد. منتها آب ندیده وگرنه شناگر ماهری است. اینگونه نیست که نسل قدیم یک نسل از خود گذشته و خاص بوده است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین