کد خبر: ۱۲۱۰۷۷
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۸
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

راه‌های آگاهی مردم را نمی‌توان مسدود کرد

ریاکاری، ظاهرسازی و تملق از آفات یک نظام است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب- سرویس سیاسی: جمعی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران صبح یکشنبه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند. 

به گزارش آفتاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار امید همراه با آگاهی را مهمترین ویژگی نسل جوان کشور به ویژه دانشجویان عنوان کرد و گفت: نقش دانشگاهیان در تحولات جامعه و پیشرفت آن محسوس است و می‌توانند در راه اطلاع و آگاهی‌رسانی به مردم تأثیرگذار باشند. 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: راه‌های آگاهی مردم را در دنیای امروز نمی‌توان مسدود کرد و حقیقت حتی از تپش قلب انسان‌های حق‌جو قابل شنیدن و درک است. 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با توصیه نسل جوان کشور به حرکت و فعالیت در مسیر خدا و انقلاب، تأکید کرد: نظام جمهوری اسلامی حاصل خون شهدای بسیاری است و حفاظت از آن وظیفه همه دوستداران آن می‌باشد. 

ایشان تأکید کرد: انقلاب اسلامی خدمات بسیاری برای ایران داشته است و کسانی که به دنبال سیاه‌نمایی سه دهه انقلاب هستند، نمی‌توانند این خدمات را مخدوش کنند. 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ریاکاری، ظاهرسازی و تملق را از آفات یک نظام مبتنی بر اندیشه الهی عنوان کرد و گفت: این‌گونه اعمال، انسان‌ها را از خداوند دور می‌کند و به همراه خود دروغ، غیبت، تهمت و ضایع کردن حقوق دیگران را به همراه دارد. 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به بیداری ملل مسلمان و خیزش مردمی در مصر، تونس و برخی دیگر کشورهای منطقه و اعتراض آنها علیه حکام خود گفت: این حرکت‌ها قابل تحسین است و نشان می‌دهد در همه نقاط جهان حرکت تحولات به سود حاکمیت مردم در جریان است هرچند در این مسیر هزینه‌ها بسیار و تغییرات زمان‌بر باشد. 

ایشان فاصله گرفتن حکام این کشورها از توصیه‌های دین اسلام و همچنین بی‌توجهی به حقوق اصلی مردم را از دلایل مهم شکل‌گیری اعتراضات گسترده عنوان کرد و گفت: امروز ادامه روش‌های قبلی برای بسیار از این احکام امکان‌پذیر نیست و تغییر برای آنها اجتناب‌ناپذیر شده است. 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: تحولات در کشورهای منطقه به ما نشان می‌دهد که قدر انقلاب و نظام اسلامی خود را که پایانی بر ظلم و ستم پادشاهان موروثی بود بهتر بدانیم و همواره در راه تقویت آن گام برداریم. 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به همه گروه‌های سیاسی و مردم فارغ از هرگونه گرایش سیاسی توصیه کرد تا با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن و ابراز وفاداری به آرمان‌های آن به همگان نشان دهند که جایگاه انقلاب اسلامی در دل‌های مردم ایران است و هیچ‌کس توان آسیب‌رسانی به آن را ندارد و انقلاب را بیمه کنند. 

در ابتدای این دیدار آقای فاضلیان دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران و یکی دیگر از حاضرین، گزارشی از روند فعالیت‌های این انجمن و مسائل دیگر را به اطلاع رساندند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین