کد خبر: ۱۲۱۲۵۰
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۲:۰۸

شوخی سید احمدآقای خمینی با رئیس مجلس زامبیا

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: زمانی که در زامبیا بودم، در تاریخ 25 اسفند 1368 آقای مولیکیتا رئیس مجلس ملی به ایران آمد. وی در جماران از منزل حضرت امام خمینی(ره) هم دیدن کرد و با زندگی ساده این رهبر بزرگ تاریخ اسلام و جهان آشنا شد.

در این بازدید با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد آقای خمینی(ره) گفت‌وگوهائی انجام شد و ایشان خصوصیات منحصر به فرد امام راحل را برای هیأت زامبیائی بیان کرد. این دیدار در اطراف یک میز ساده انجام شد که بر روی آن چند پیش دستی با تعدادی بیسکویت ارزان قیمت و معمولی قرار داشت.

هیات زامبیائی که معمولا با پذیرائی رنگین و تشریفاتی پذیرائی می شد، محو سادگی و بی آلایشی مجلس شده بود.سید احمد آقا که متوجه این حالت مهمانان خود شده بود، با لبخند همیشگی خود به هیات زامبیائی گفت"از این بیسکویت ها بخورید،اگر امام زنده بود همین‌ها هم روی میز نبود". شوخی معنی‌دار و آموزنده سید احمد آقا در واقع یادآور سیره امام راحل در پرهیز از تشریفات و تجملات و مراقبت از بیت المال بود.

این شوخی آموزنده برای هیات زامبیائی که همچون دیگر هیأت‌های خارجی‌، همواره با برخوردهای غیر ضروری تشریفاتی در سفرها مواجه هستند، جالب بود و مدتی آنها را به فکر فرو برد.اعضای هیات زامبیائی در این بازدید به شدت تحت تاثیر روحانیت محیط قرار گرفته ومکرر در مورد ویژگی های اخلاقی امام امت بخصوص مردمی بودن و زندگی ساده ایشان صحبت می کردند.

رئیس مجلس زامبیا که از این دیدار بسیار خوشحال بود از حاج احمد آقا خواست که خاطراتی را از حضرت امام بازگو نماید. در پایان این دیدار آقای مولیکیتا گفت رهبری امام خمینی(ره) و آموزه‌های انقلاب اسلامی نقش مهمی در احیای معنویت در جهان ایفا کرد،چرا که بنیان اندیشه امام خمینی، توحید و خداباوری و اهداف وی برهدایت و تربیت انسان به سوی خداوند متعال استوار بود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۸۹/۱۱/۲۰
0
0
همانند پذیرای آقای مشایی از ایرانیان خارج کشور که اگر امام زنده بود جلویش را میگرفت
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین