کد خبر: ۱۲۱۴۰۲
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۶
آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان:

به افراد ناباب اجازه نمی‌دهیم کمترین پستی را در کشور اداره کنند

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: ایلنا نوشت: دبیر شورای نگهبان در جمع راهپیمایان 22 بهمن در اصفهان با اشاره به انتخابات سال آینده مجلس و دو سال آینده ریاست‌جمهوری گفت: عده‌ای از افراد ناباب منافق صفت و افرادی که از صف مردم جدا هستند، کنار نشسته‌اند و نقشه‌کشی می‌کنند و به خیال این هستند که بتوانند کرسی‌های مجلس را اشغال کنند و با عناوینی شورای نگهبان را فریب دهند که از این تریبون به همه آن‌ها می‌گویم به آن‌ها اجازه نمی‌دهیم کمترین پستی را در کشور اداره کنند. 

آیت‌الله احمد جنتی با بیان اینکه حضور مردم ایران در آستانه سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تمام جهان بی‌نظیر است، اظهار داشت: حضور پرحرارت مردم در آستانه 32 سال پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ سابقه ندارد و سال به سال فشار جمعیت و صفوف مردم بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به صدور انقلاب اسلامی ایران به سایر کشورهای دنیا اظهار داشت: مردم دنیا نمی‌دانستند در ایران چه خبر است اما اکنون پیام انقلاب، امام راحل و مردم روز به روز در جهان گسترش می‌یابد و امسال بعد از 32 سال، انقلاب تونس آغاز شد و یک فرد بی‌دین حاکم بر تونس آواره شد و این پیامی بود که از انقلاب اسلامی ایران گرفته شده بود.

جنتی خاطر نشان کرد: مصر کشور بزرگ جهان اسلام و دانشگاه الازهر هزار ساله دارد اما آن دانشگاه نتوانست مردم را بیدار کند و این شما مردم و پیام شما و انقلاب شما بود که مردم مصر را بیدار کرد.

وی تصریح کرد: شما مردم به گردن همه مردم دنیا حق دارید چون شیپور بیداری را نواختید و مردم جهان را بیدار کردید و این مسأله فقط به تونس و مصر اکتفا نمی‌کند و بعدا به یمن و اردن می‌رسد و از مرزهای کشورهای اسلامی نیز عبور خواهد کرد.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه اصل اساسی فعالیت سران فتنه در فتنه پس از انتخابات سال گذشته، به زیر سوال بردن ارزش‌های انقلاب اسلامی بود، اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل آنقدر توطئه ریختند و فتنه 88 را روشن کردند و به دست سران فتنه افروختند که اگر این مسأله در هر کشوری رخ می‌داد برای خاموش کردن آن به قدرت نظامی متوسل می‌شدند که اکنون در مصر هم اینگونه است.

وی با بیان اینکه فتنه 88 توسط مردم خاموش شد، تصریح کرد: در زمان فتنه 88 کدام قدرت نظامی فتنه را خاموش کرد و پای کدام قدرت نظامی به صحنه باز شد و کدام توپ و تانکی به خیابان‌ها آمد؟ و این مردم بودند که با مشت خود فتنه را نابود کردند و همان مشتی که شاه خائن و آمریکا را از ایران بیرون کرد، در سال 88 بر سر فتنه خورد و آن را بر سر جای خود نشاند.

جنتی در پاسخ به جمعیت که شعار دفاع و پیروی از ولایت فقیه سر می‌دادند، افزود: ولی فقیه مدیر و مدبر، حضرت آیت‌الله خامنه ای در هر صحنه‌ای با تدبیر و درایت وارد شد و با خطبه، موضع‌گیری آگاهانه، سخنرانی و نوشته‌هایش فتنه را خاموش کرد و این نعمتی است که خدا به شما مردم داده و شما مردم نیز، نعمتی هستید که خداوند به رهبر انقلاب اسلامی عطا کرده است.

جنتی تصریح کرد: نمی‌دانم خبرنگاران خارجی از این صحنه‌ها فیلم‌برداری می‌کنند یا خیر؟ ولی آنان به این تصاویر بی‌توجه‌اند زیرا کارشان تنها دروغ‌ گفتن و شایعه‌سازی است و به دنبال انکار حقیقت اند. 

سران سه قوه در یک مسیر حرکت کنند

وی خطاب به مسئولین گفت: شما باید همواره خدمت‌گذار مردم باشید چرا که نوکری مردم برای شما افتخار است و کاری نکنید که مردم احساس اختلاف کنند.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: سران سه قوه نباید اختلافات را به میان مردم بکشند و چنین امری محقق نشد باید با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری مشکل را حل کنند و باید اجازه داد مردم در همه صحنه‌ها با هم باشند.

وی افزود: فتنه 88 از بین رفت اما سران فتنه هنوز با اینکه آبرویی در میام مردم ندارند، در خانه‌ها نشسته‌اند و فکر می‌کنند جایگاهی در میان مردم دارند و بر این اساس برای 25 بهمن نقشه کشیده‌اند.

جنتی با بیان اینکه سران فتنه وقاحت را به حداکثر رسانده‌اند، افزود: راهپیمایی حمایت از مردم مصر و تونس را امروز مردم در 22 بهمن انجام دادند. امیدوارم سران فتنه به خود بیایند و توبه کنند، که البته نمی‌دانم شما مردم توبه آنان را می‌پذیرید یا خیر؟

وی افزود: سران فتنه هنوز در راه تضعیف قدرت ولایت فقیه قدم برمی‌دارند و به دنبال این هستند که قدرت رهبری را در جامعه اسلامی کاهش دهند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه سران فتنه و فتنه‌گران به اهمیت حضور رهبری و ولایت فقیه در جامعه اسلامی پی برده‌اند، تصریح کرد: رهبری و ولایت فقیه، عامل مهم استواری انقلاب و حضور مردم در تمامی صحنه‌ها و بحران‌های انقلاب است و بر همین اساس فتنه‌گران سعی ‌دارند. که ولایت فقیه را در جامعه اسلامی تضعیف کنند.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه در کشور هیچ‌گاه تضعیف شدنی نیست، اظهار داشت: بدون شک مهم‌ترین دلیل خروج پر از سربلندی از جریان فتنه، ولایت و رهبری رهبر معظم انقلاب بود. 

هیچ‌ احتیاجی به محاکمه سران فتنه نیست

وی با تاکید بر اینکه هیچ‌ احتیاجی به محاکمه سران فتنه نیست، اضافه کرد: مردم با حضور خود در صحنه‌ سران فتنه را محکوم کرده‌اند و ذلتی را به این افراد چشانده‌اند که با 10 بار اعدام هم نمی‌تواند طعم تلخ این ذلت را از زندگی سران فتنه پاک کند.

به افراد ناباب اجازه نمی‌دهیم کمترین پستی را در کشور اداره کنند

جنتی با اشاره به انتخابات سال آینده مجلس و دو سال آینده ریاست جمهوری گفت: عده‌ای از افراد ناباب منافق صفت و افرادی که از صف مردم جدا هستند، کنار نشسته‌اند و نقشه‌کشی می‌کنند و به خیال این هستند که بتوانند کرسی‌های مجلس را اشغال کنند و با عناوینی شورای نگهبان را فریب دهند.

وی تاکید کرد: از این تریبون به همه آن‌ها می‌گویم به آن‌ها اجازه نمی‌دهیم کمترین پستی را در کشور اداره کنند.

جنتی ادامه داد: این افراد هنوز از گذشته درس عبرت نگرفته‌اند و هنوز به قدرت ولایت فقیه پی نبرده‌اند و هنوز فکر نکرده‌اند که در سی و دو سال گذشته هر گونه خیانتی از سوی منافقین، آمریکا، اسرائیل و گروه‌های دیگر چون مشارکت، دوم خردادها، سازمان مجاهدین و غیره ناکام ماند.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه بسیاری از افراد مشهور و نامدار کشور در فتنه‌ها دست داشته و دارند، افزود: کاملاً مطلع هستیم که افراد مشهور و نامدار کشور و نظام در فتنه‌ها دست دارند و به دنبال آن هستند که کشور و نظام را تضعیف کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه سران سه قوه باید از اختلافات جلوگیری کنند، گفت: سران قوا باید در یک مسیر حرکت کنند و در این مسیر از رهبر معظم انقلاب تبعیت داشته باشند.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: سران قوا هیچ‌گاه نباید اختلافات خود را علنی کنند بلکه باید این اختلافات را در میان خود به بحث و بررسی گذارند و در راستای منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کنند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین