کد خبر: ۱۲۱۴۱۷
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۵
معترضان به سوی کاخ ریاست‌جمهوری و تلویزیون دولتی حرکت کرده‌اند

مبارک قاهره را ترک کرد

ریاست‌جمهوری بیانیه مهمی را صادر خواهد کرد
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در حالی که صدها هزار نفر از معترضان به دولت مصر در قاهره دست به تظاهرات زده و به سوی کاخ ریاست‌جمهوری و تلویزیون دولتی حرکت کرده‌اند، حسنی مبارک همراه خانواده‌اش قاهره را به مقصد شرم‌الشیخ ترک کرده است. 

منابع نزديک به حسنی مبارک به شبکه خبری «ای بی سی» آمريکا گفتند که حسنی مبارک پايتخت را ترک کرده ولی همچنان در مصر است.
 
در قاهره تانک‌ها و سربازان در نزدیکی ساختمان تلویزیون دولتی مصر قرار گرفته‌اند ولی مانعی برای عبور معترضان به سوی این ساختمان نشده‌اند. 
 
تلویزیون مصر نیز گزارش می‌دهد که ریاست‌جمهوری این کشور تا ساعتی دیگر بیانیه مهمی را صادر خواهد کرد.
 
محمود احمد، یک طراح گرافیک به سایت خبری سی بی سی کانادا گفت مردم احساس می‌کنند حقیقت را نمی‌دانند بلکه تلویزیون دولتی دائم به ما دروغ می‌گوید.
 
تشدید تظاهرات در حالی صورت می‌گیرد که با وجود گمانه‌زنی‌های گسترده در مورد کناره‌گیری قریب‌الوقوع حسنی مبارک، وی شامگاه پنجشنبه بار دیگر در تلویزیون ظاهر شد و اعلام کرد تا شهریور ماه سال آینده رئیس‌جمهور مصر باقی خواهد ماند تا انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را هدایت کند. 

این اظهارات منجر به واکنش خشمگینانه معترضان در میدان‌التحریر شد.
 
حسنی مبارک در این پیام تلویزیونی گفت که بخشی از اختیارات ریاست‌جمهوری را به معاونش عمر سلیمان تفویض می‌کند اما خود همچنان رئیس‌جمهور باقی خواهد ماند تا دوران انتقالی را به نتیجه برساند.
 
اما در واکنش به این سخنان باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا، گفت که «چنين اقدامی برای پاسخ به مطالبات مردم و حرکت در راستای تغييرات دموکراتيک کافی نيست.»
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین