کد خبر: ۱۲۱۴۲۸
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۱:۲۴

اعتراض به اسفندیار رحیم مشایی در راهپیمایی 22 بهمن

آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: مشرق نوشت: اسفندیار رحیم مشایی در راهپیمایی 22 بهمن با شعارهایی همچون 'مشایی حیا كن احمدی رو رها كن' بدرقه شد.

به گزارش مشرق، اسفندیار رحیم مشایی كه در راهپیمایی های اخیر تهران حضور نیافته بود، امروز در سكوت خبری در حاشیه راهپیمایی عظیم 22 بهمن حاضر شد اما در آنجا نیز حاشیه‌ساز شد. مشایی در پاسخ به سؤالات خبرنگار مشرق، كمی برآشفته‌ و با اشاره از محافظینش خواست تا خبرنگار را از وی دور كنند.

اما شاید برآیند راهپیمایی نه چندان طولانی وی در بین مردم (به عبارت صحیح‌تر در لایه‌های حفاظتی شدید)چندان برای وی رضایت‌بخش نبود.

بدرقه وی با شعارهایی همچون " "مشایی حیا كن احمدی رو رها كن"، "، "مشایی حیا كن دولت رو رهاكن" و... به مذاق وی خوش نیامد و چندین مرتبه آرامش خود را از دست داد.

وی در خیابان محمدعلی جناح، حدفاصل اتوبان كرج تا حدود مسیر ترمینال غرب حاضر شد و همین مسیر را بازگشت.

شاید نكته جالب، تاكتیک هماهنگ شده همراهان رئیس دفتر رئیس جمهور در مدیریت سوالهای خبرنگاران بود و در صورت احساس هرگونه سوال چالشی، سعی داشتند فرد سوال كننده را از مشایی دور كنند و از هرگونه ضبط صدا جلوگیری می كردند.

آنچه می خوانید بخشی از پرسش و پاسخ‌های خبرنگار مشرق و عده‌ای از راهپیمایان با اسفندیار رحیم مشایی در حاشیه راهپیمایی امروز در تهران است:

مشایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینكه چرا مثل همیشه همراه آقای رئیس جمهور و در جوار وی نیستید اظهار داشت: در سفرهای استانی و در محل كار همیشه پیش وی هستم، اما اینجا پیش مردم هستم. 

منظور آقای احمدی‌نژاد از انسان كامل در سخنان امروز چه كسی است؟

مشایی: امام زمان(عج) 

آیا در اعتقاد شما، بهشت زمینی یا حكومت الهی روی زمین برقرار خواهد شد؟

مشایی: بله حتماً 

نقش دولت نهم و دهم در این راه چیست؟

مشایی: نقش دولت نهم و دهم، توسعه عدالت و مقدمه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) است.

آیا ارتباطی بین مقدمه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) توسط دولت و ارتباطات خاصی كه دولت با برخی كشورهای منطقه برقرار می‌كند (به موازات وزارت خارجه و از كانال‌های ویژه) وجود دارد؟

مشایی: چنین چیزی وجود ندارد. وقتی وزیر امور خارجه كشوری به كشور دیگر می‌رود، تا وقتی وزیر خارجه كشور مقابل به كشورش نیاید، نمی‌تواند مجدد به آنجا سفر كند. در كشور ما هم رئیس دفتر رؤسای جمهور خیلی از كشورها می‌آیند.

مشایی درباره انتقادات كیهان از آقای احمدی‌نژاد و در پاسخ به اظهارات شخصی كه كیهان را تابع نظام و ولی‌فقیه دانست گفت: مگر آقای احمدی‌نژاد تابع ولی فقیه نیست؟

مشایی با اشاره به رویه روزنامه كیهان نسبت به دولت افزود: روزنامه كیهان مخالف احمدی‌نژاد است نه مدافع او. وی ادامه داد: كیهان و كل طرفدارانش 2000 نفرند كه در اقلیت‌اند.

در همین حال یكی از راهپیمایان گفت: آقای مشایی شما آقای احمدی‌نژاد را از راه منحرف می‌كنید.

در بین مسیر، جوانی با در دست داشتن عكس چاپ شده‌ای از دختر بدحجابی كه از بستگان یكی از سران فتنه است و عكسهای او اخیرا در اینترنت منتشر شده از مشایی پرسید كه آیا این انتشار این عكس در سایتها و چاپ آن یك كار اخلاقی و اسلامی است؟

وی پاسخ داد: به نظر من این كار درست نیست، این كارها از مصادیق اشاعه فحشا است و تمام دنیا وقتی به این كار می‌نگرند، برداشت می‌كنند كه مردم ایران همه دنبال اینگونه مسائل‌اند.

مشایی در پاسخ به سوالی درباره ایجاد اختلاف در بین اصولگرایان از سوی وی و حامیانش، اذعان داشت: برخی از اصولگرایان جلوتر از ولایت حركت می كنند؛ بین آقایان باهنر، لاریجانی، مطهری و.. در مجلس با احمدی‌نژاد خیلی فرق وجود دارد.

یكی از راهپیمایان در مسیر از مشایی پرسید: «آقای مشایی شما باید توضیح دهید كه چرا تمام طرفداران شخص خائنی چون میرحسین موسوی از شما حمایت می‌كنند؟ مطمئن باشید كسانی كه پشت سر موسویِ خائن بودند الان پشت سر تو هستند.» با اینكه فریاد این جوان به گوش همه رسید ولی مشایی از ارائه پاسخ اجتناب ورزید و بلافاصله به صحبت با برخی اطرافیان پرداخت.

درحالی كه دقایقی از پایان یافتن سخنان رئیس‌جمهور در بین حاضرین میدان آزادی و خیابان‌های اطراف می‌گذشت، مشایی در حلقه‌ای از محافظین به خودرو خود كه یك سمند مشكی رنگ با پلاک معمولی بود رسید ولی از سوار شدن به ماشین اجتناب كرد و مسیر فرعی اتوبان كرج را پیمود تا كمی جلوتر سوار خودرو خود شود.

در این میان خبرنگار مشرق كه به سختی توانسته بود به مشایی نزدیک شود، پرسید: آقای مشایی، شعارهای مردم علیه خودتان را شنیدید؟ نظرتان چیست؟ چرا این شعارها علیه شما داده می‌شود؟

مشایی پاسخ داد: اینها مردم نیستند.

خبرنگار مشرق پرسید: آیا شعاردهندگان اشتباه می‌كنند؟ مشایی جواب داد: قطعاً.

در بین جمع شخصی پرسید: آیا مردم ولایت‌مدار نیستند؟ آیا مردم بصیرت ندارند؟
مشایی پاسخ داد: همه ولایتی هستند. ولی این افراد كه علیه من شعار می‌دهند، مردم نیستند یا اكثریت نیستند.

همچنین مشایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینكه شما چند مسئولیت رسمی دارید و چرا؟ پاسخ داد: من هرتعداد مسئولیت كه داشته باشم آقای رئیس‌جمهور پاسخ‌گو هستند و باعث آن آقای احمدی‌نژاد است.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینكه آیا شما شخصی به نام «علی یعقوبی» را می‌شناسید پاسخ داد: نه! او كیست؟

سؤال‌كننده گفت: او یكی از فعالین مسأله‌دار عرصه آخرالزمان و مدعیان مهدویت است كه شما هم با او ارتباط دارید.

مشایی در پاسخ، به علامت نفی شناسایی این فرد، دست و سرش را تكان داد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤالی دباره اعطای برخی بودجه‌ها به افراد و جریان‌های خاص از سوی دفتر رئیس‌جمهور و شخص وی گفت: هیچ بودجه‌ای در اختیار بنده نیست.

در ادامه مشایی در پاسخ به سؤالی بدین شرح كه «آقای مشایی درست است كه شما مهره فتنه آینده هستی؟» از ارائه هر واكنشی پرهیز كرد.

جالب اینكه اسفندیار رحیم‌مشایی برای اثبات ولایتمداری خود چندین مرتبه به قیاس خود و یكی دیگر از مسئولان ارشد قضایی پرداخت و مدعی شد كه آن مسئول به خاطر فلان كار ولایت‌پذیر نبود و نیست اما من كاملا ولایت‌پذیر هستم!
در بین جمعیت، فردی خطاب به مشایی گفت: آقای مشایی شما آبروی ما رو بردید، خجالت می‌كشیم از آقای احمدی‌نژاد دفاع كنیم.

سرانجام رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در میان شعارهایی كه مردم علیه وی می‌دادند، در مسیر خلاف ورودی اتوبان كرج سوار بر سمند مشكی شد.

حتی سوار شدن وی بر اتومبیل نیز از حاشیه به دور نبود و هنگام سوار شدن مشایی، تعدادی از مردم با وارد كردن ضرباتی به اتومبیل وی، اعتراض خود را تا آخرین لحظه به اسفندیار رحیم مشایی منتقل كردند.

در پایان این حضور جنجالی، یكی از همراهان وی در واكنش به شعارها، از مردم خواست برای سلامتی رحیم‌مشایی صلوات بفرستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۸
0
0
باربد

سلام دوستان واقعا رحیم مشایی کیست و مسئولیتش چیست؟

حکم سوپاپ را دارد یا برای منحرف کردن اذهان از او استفاده میشود؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۳
0
0
من که ازش خوشم میاد.یه ادم خوبم که پیدا میشه باش لجن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۸
0
1
با سلام دشمنان را خوشحال نکنید خون شهدا در روز قیامت گریبان شما را خواهد گرفت . اولین فردی که از بطن جامعه است و برای مردم کل کشور کار می کند سنگ انداختن گناه است آقایان اگر راست می گویند جلوی فساد و فحشاء بجا مانده گذشته را بگیرند! آمار زندان رفته های کاسب کار کوچک که بخاطر 5 میلیون تومان آن هم با 40 سال کاسبی به زندان برود و برای آزادی از سال 75 تمام زندگی را بفروشد و الان بیکار باشد و بیمه نباشد و دستش پیش دامادها دراز باشد بیائید بجای تفرقه انداختن دست به دست هم بدهیم تا با ثروت ملی مردم از زندگی خوبی بهره مند شوند .انشاالله
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین