کد خبر: ۱۲۱۹۴۶
تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۷:۴۹
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گفته یک عضو کمیسیون عمران مجلس در بودجه عمرانی تعریف زیربنایی درست نیست وبه نظر می‌رسد دولت توان اجرایی این بودجه را با چنین حجمی نداشته باشد. 

براساس اظهارات محمد نقی بختیاری، در سال ۹۰، ۴۷ هزار میلیارد هزینه بودجه عمرانی در نظر گرفته شده است و این هزینه در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است. این هزینه عمدتا به امور دفاعی، امنیتی و بودجه عمومی اختصاص داده شده است. 

وی در عین حال متذکرشد: در حال حاضر فعالیت‌های عمرانی کشور مخصوصا در بخش خصوصی در بسیاری از کارها زمین گیر و اجرای این هزینه ها بالاتر از هزینه ابلاغ شده است. 

این نماینده مجلس تاکید دارد: در سال گذشته ۳۸ هزار میلیارد تومان بودجه اعتبارات اجرای عمران اختصاص داده شده بود که به خاطر هدفمند کردن یارانه‌ها این کار به تعویق افتاد که در حال حاضر به بزرگترین مشکل اعتبارات اجرایی بدل شده است. 

بختیاری در ادامه متذکر شد: امسال بودجه با ۲۷ درصد کاهش مواجه شده است. بودجه سال ۸۹ در مقایسه با سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد یعنی مبلغی بالغ بر ۱۶ – ۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش داشته و تا کنون بسیاری از کارها به اتمام نرسیده است. اعتباراتی از طرف دولت در زمینه عمرانی تخصیص داده شده است و تعداد زیادی پروژه و منابع موجودی در دست اجرا قرار دارد که باید انجام شود. 

بر اساس اظهارت محمد تقی بختیاری،۴۷ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی و افزایش آن در سال جاری در شرایطی که هنوز بسیاری از پروژه‌های عمرانی سال گذشته بلاتکلیف مانده‌اند کمی سوال برانگیز است. چرا که برخی از نمایندگان همچنان برای اجرایی شدن این میزان بودجه در بخش عمرانی در سال ۹۰ با ابهامات زیادی روبه‌رو هستند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین