کد خبر: ۱۲۱۹۵۷
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۰:۲۱
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در این مراسم مداحان اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت پرداختند و حجت‌الاسلام والمسلمین نقویان به ایراد سخن پرداخت. 

مراسم ختم مرحوم محمود بروجردی داماد امام خمینی(ره) برگزار شد. 

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجلس یادبود داماد فقید امام (ره) در مسجد الجواد تهران و با حضور صدها تن از مسئولین نظام و شخصیت‌های سیاسی، علمی و فرهنگی از جمله سید حسن خمینی، سید یاسر و سید علی خمینی، سراج الدین موسوی، مجید، حمید و محمدعلی انصاری و سایر اعضای بیت امام(ره)، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدی گلپایگانی، حجازی و وحید (از دفتر رهبری)، سید محمد خاتمی، علی اکبر ناطق نوری، محسن رضایی، آیت‌الله امامی کاشانی، حسن روحانی، آیت‌الله جنتی، آیت الله موسوی خوئینی ها، مسعود زریبافان، مجتبی ثمره هاشمی، حبیب الله عسگراولادی، محمدرضا عارف، عبدالله جاسبی، محمدرضا خاتمی، سید علی خاتمی، غلامحسین کرباسچی، مرتضی تمدن، محمد صادق خرازی، محمدرضا تابش، محمدحسن ابوترابی فرد، امیدوار رضایی، علاءالدین بروجردی، مصطفی کواکبیان، قدرت الله علیخانی، حمیدرضا آصفی، منوچهر متکی، حسین انواری، محمدعلی نجفی، فرهاد رهبر، علی محمد بشارتی، محمود کاشانی، رضا عابدینی (مدیرعامل سابق پرسپولیس)، محمد دادکان، آیت الله محسنی گرکانی، مصطفی پورمحمدی، سید ابراهیم رئیسی، محمد حسن رحیمیان، محمد نبی حبیبی، عبدالله نوری، صفدر حسینی، محمد سلامتی، فرهاد رهبر، محمد علی نجفی، سید محمد صدر، محمد علی سبحانی، محسن رفیقدوست، محمد علی صدوقی، سید محمود دعایی، محمد علی ابطحی، عبدالواحد موسوی لاری، جهانبخش خانجانی، مهدی خزعلی، هادی قابل، احسان نراقی و ... برگزار شد. 

در این مراسم همچنین حجت الاسلام صدیقی، آیت الله امامی کاشانی، آیت الله مفید، آیت الله موسوی خوئینی‌ها، احسان نراقی، جواد امام، نیری، خسروی، اشرفی اصفهانی و.. حضور داشتند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین نقویان در سخنانی گفت در همه دنیا نام ایران با نام شخصیتی بزرگ، ملکوتی و آسمانی و جنس انبیاء به نام امام خمینی گره خورده است.

وی اظهار داشت: در غم فقدان کسی نشسته ایم که گلی از بوستان امام خمینی(س) بود و البته خود نیز شخصیت بزرگی داشت وارستگی آرامش و تومنینه‌ی ناشی از تقوای فردی او برای همه ما آشکار است

نقویان گفت: این ملت هویت فرهنگی فاخری دارد چون مدیون تلاش امام خمینی است حضرت امام و همه شاخه‌هایی که به این درخت متصل هستند عشق می ورزد. 

در این مراسم مداحان اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت پرداختند. 

فارس نوشت: 

* مقابل درب مسجد الجواد و با توجه به اینکه این مسجد در میدان هفتم تیر واقع شده بود عده زیادی از مردم حضور داشتند و هنگامی که مجتبی ثمره‌هاشمی دستیارارشد رئیس‌‌جمهور از مسجد خارج شد عده بسیاری از مردم دور وی را گرفته و بسیاری نامه‌های مختلفی به وی می‌دادند و بخش دیگری از مردم خواستار این بودند که وی را کنار کشیده تا چند دقیقه‌ای در خصوص مشکلات شخصی خود با وی صحبت کنند. 

ثمره هاشمی در واکنش به این اقدام مردم با خونسردی کامل به تمامی صحبت‌ها گوش می‌داد و به همراه خود اعلام می‌داشت تا شماره‌ تلفن‌های درخواست‌کنندگان را دریافت کند تا در فرصت مناسب با آنان تماس حاصل کنند.

* عده بسیاری از خبرنگاران و تصویربرداران در حیات مسجد الجواد به صورت دسته‌جمعی حضور داشته و منتظر خروج مسئولان کشوری و لشکری از داخل مسجد بودند تا بتوانند با آنان مصاحبه بگیرند. البته نکته قابل توجه اینکه اکثریت مسئولان از مصاحبه در خصوص مسائل داخلی و به خصوص حزبی طفره رفته و اعلام می‌داشتند که اکنون موقع این‌گونه مصاحبه‌ها نیست.

* در این مجلس حجج‌اسلام سیدحسن، سیدعلی و سید یاسر خمینی نوه‌های رهبرکبیر انقلاب نیز حضور داشتند که سیدعلی خمینی برای قدردانی از حضور قشرهای مختلف مردم در این مجلس ترحیم در مقابل درب ورودی مسجد ایستاده بود.

* پس از خروج مرتضی تمدن استاندار تهران از مسجد الجواد عده زیادی از مردم دور وی را گرفته و با ارائه نامه‌هایی خواستار حل مشکلات خود بودند که مرتضی تمدن نیز جمعیت را به کوچه کنار مسجد هدایت کرده و در خصوص مشکلات آنان سؤالاتی را می‌پرسید.

* این مجلس ترحیم ساعت 16 به پایان رسید و قرار بود مجلس ترحیم برادر منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه کشورمان نیز در این مسجد برگزار شود که اکثریت مسئولان منتظر بودند تا در ساعت 16 مسجد ترحیم برادر منوچهر متکی نیز آغاز شود تا در این مجلس نیز حضور پیدا کنند.

* سیدعلی خمینی هنگام خروج از مسجد الجواد و در حالی که برای شرکت در مجلس ترحیم برادر منوچهر متکی به سمت سالن دیگر این مسجد در حرکت بود، گروه بسیاری از مردم دور وی را گرفته و با وی صحبت می‌کردند و برخی نیز با دادن نامه‌هایی خواستار حل مشکلات خود بودند که وی با گشاده‌رویی تمام از سخنان مردم استقبال می‌کرد و حتی با جوانان مذهبی که دور وی را گرفته بودند برخورد بسیار مناسب داشته و با گشاده‌رویی با آنان احوال‌پرسی می‌کرد.

* حضور گسترده مردم و مسئولان کشوری و لشکری در مجلس ترحیم مرحوم بروجردی موجب شده بود تا عابران پیاده‌ای که از پیاده‌روی میدان هفتم تیر عبور می‌کردند با حس کنجکاوی دقایق بسیاری بایستند و نظاره‌گر ورود و خروج مسئولان کشوری و لشکری به مسجد الجواد باشند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین