کد خبر: ۱۲۱۹۶۱
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۱:۲۹
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: شیعه آنلاین نوشت: خبرنگار افتخاری ما از استان کرمانشاه اعلام کرد: پس از قریب 11 سال انتظار و در نوبت ماندن این استان برای برگزاری محافل گسترده، سراسری و نورانی قرآن کریم ظاهرا با تدابیر استاندار کرمانشاه این برنامه به استان یزد منتقل شد و کرمانشاه را از این فیض محروم نمودند!

یادی از جدیت و تلاش استاندار برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهر شهیدان ما!

آخرین بار حدود 11 سال پیش بود که نوبت برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم به کرمانشاه رسید و از آن زمان تاکنون مردم این دیار در نوبت و حسرت برگزاری آن محافل نورانی مانده اند، سلسله محافلی که به جهت گستردگی از مؤثرترین اقدامات فرهنگی در تعمیق روح معنویت و جلب نورانیت و زدودن ظلمات گناه در بلاد است و از همین روست که مردم فهیم استان ها برای برگزاری چنین محافل گسترده‌ای روزشماری می‌کنند.

بنا به نقل مدیر کل محترم اوقاف استان در رسانه‌ها قرار بود، قریب 350 قاری، حافظ و مرتل ممتاز قرآن کریم در این مراسم شش روزه که از اول تا ششم اسفند برگزار می شود، به کرمانشاه بیایند. همچنین قرار بود داوران بین‌المللی برجسته در این مدت مهمان این استان باشند. در ضمن این دوره مسابقات مقرر شده بود صدها محفل قرآنی در برنامه های فشرده در سراسر استان برگزار شود.

مسؤلان اوقاف استان از ماه ها قبل برای برگزاری شکوهمند این مراسم مهم کشوری که دارای بازتاب بین‌المللی در رسانه ها است، برنامه ریزی و فعالیت چشمگیری نمودند و حتی 9 کمیته مختلف در سطح استان از جمله کمیته‌های امنیتی و انتظامی، پشتیبانی، مدعوین، فرهنگی، روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، صدا و سیما، محافل قرآنی، تبلیغ شهری و غیره تشکیل دادند و این آمادگی حتی تا تهیه بنر و پوسترهای تبلیغات گسترده این مراسم پیش رفت، از طرفی روز به روز در رسانه‌ها نوید برگزاری این محافل نورانی داده شد و رسانه‌ها در این رابطه مرتب با صاحبنظران به مصاحبه پرداختند.

با این همه به ناگاه روز قبل از برگزاری این مراسم رسانه ها به نقل از معاونت فرهنگی اداره اوقاف کرمانشاه اعلام نمودند که این مراسم در کرمانشاه برگزار نمی شود و به استان یزد منتقل شد! و مسؤلان استان تنها علتی که تنوانستند برای لغو ناگهانی این مراسم شکوهمند عنوان کنند سفر آتی ریاست محترم جمهور بود و در عوض مسؤلان پرتلاش استان یزد با خوشحالی افتخار این مراسم را از آن مردم دیار خود نمودند.

این واقعه تأسف بار در حالی صورت گرفت که اولا زمان این مراسم از مدت‌ها قبل برابر نقل رسمی رسانه‌ها یکم تا ششم اسفند ماه اعلام شده بود و اکنون چندین روز است از ششم اسفند می گذرد و سفر ریاست محترم جمهور هم انجام نگرفته است. البته این چندمین باری است که استاندار و مسئولان استان طی ماه‌های گذشته سفر ریاست جمهوری را اعلام می کنند و این سفر صورت نمی‌گیرد.

دوما فرض کنیم سفر ریاست محترم جمهور هم همان زمان صورت می پذیرفت و دو روز با این مراسم تقارن پیدا می نمود، باز هم اگر این استان مدیریت فرهنگی توانمندی داشت، می‌توانست با مدیریت صحیح افتتاحیه یا اختتامیه آنرا با حضور ریاست محترم جمهوری قرار دهد و یا با مختصر انعطاف در زمان برگزاری محاف قرآن باز هم توفیق این مراسم از مردم استان ما گرفته نمی‌شد، لذا جالب توجه است که همین مراسم گسترده طبق اعلام رسمی مسؤلان توانمند استان یزد، قرار است از 14 تا 19 اسفند برگزار شود. چطور شد آیا مدیریت ارشد فرهنگی که شخص استاندار استان است، این قدر توان مدیریت نداشت که آنرا مدیریت نماید؟! اکنون که به وضوح دیدیم زمان اول تا ششم اسفند به 14 تا 19 اسفند موکول شد غیر موجه بودن توجیه مذکور برای مردم فهیم ما بیش از پیش روشن می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین