کد خبر: ۱۲۲۲۱۴
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۷
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: یک گروه از سارقان زورگیر که با روش‌های خشن در پوشش مسافرکشی اقدام به سرقت و زورگیری از مسافران می‌کردند، توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ متلاشی شد.

 ماموران تجسس کلانتری 119مهرآبادجنوبی در ساعت 21 نوزدهم بهمن‌ماه امسال در حین گشت‌زنی در بزرگراه فتح، فردی را با حالت پریشان و مضطرب مشاهده کردند که از مردم درخواست کمک می کرد، با توقف مأموران و بررسی موضوع مشخص شد که این فرد توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید نقره‌ای مورد زورگیری قرار گرفته است. 

مالباخته در اظهارات خود به مأموران گفت: به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودروی پراید نقره‌ای رنگ با چهار سرنشین جوان شدم و پس از طی مسافتی کوتاه ناگهان دو سرنشین عقب و سرنشین صندلی جلو با نشان دادن چاقو و تهدید به مرگ مجبورم کردند تا تمامی پول‌های همراه خود را در اختیار آنها بگذارم. در حالیکه تیغه چاقو توسط یکی از سرنشینان صندلی عقب در کنار گلویم قرار داشت، همدست دیگر او در عقب خودرو اقدام به خالی کردن جیب‌های من کرد و 170 هزار تومان وجه نقد و گوشی تلفن همراهم را سرقت کرد و پس از آن مرا از خودرو به بیرون پرتاب کرده و به سرعت از محل متواری شدند. 

مالباخته در ادامه اظهاراتش گفت: زمانی که مرا از داخل خودرو به بیرون پرتاب کردند، در یک لحظه نگاهم به پلاک خودرو انداخت و توانستم شماره آنرا به طور کامل به خاطر بسپارم. 

در ادامه با اعلام موضوع به مرکز فوریت‌های پلیسی و اجرای طرح مهار، شناسایی و توقف خودروی پراید نقره‌ای و دستگیری سرنشینان آن را در دستور کار مأموران قرار گرفت و درطول یک ساعت از زمان اجرای طرح مهار عوامل تجسس کلانتری که مالباخته نیز به همراه آنها حضور داشت در محدوده میدان آزادی موفق به شناسایی خودروی مورد نظر شده و نسبت به متوقف کرن خودرو اقدام کردند اما سرنشینان پراید با پای پیاده اقدام به فرار از محل کردند. 

زمانی که سرنشینان پراید اقدام به فرار کردند، یک تن از آنها توسط مالباخته به عنوان زورگیر صندلی عقب خودرو مورد شناسایی قرار گرفت و عوامل تجسس در تعقیب و گریز این متهم به نام«اشکان»22ساله را دستگیر کردند. 

ماموران در بازرسی از خودروی پراید نقره ای، 12 دستگاه گوشی تلفن همراه و مقادیری موادمخدر از نوع تریاک را کشف کردند این درحالی بود که در بازرسی بدنی از متهم نیز یک قبضه چاقو با دسته چوبی و تعدادی عابر بانک متعلق به افراد غیر بدست آمد. 

متهم پس از انتقال به کلانتری 119 لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به زورگیری از مالباخته، دیگر همدستان متواری شده خود را نیز معرفی کرد. 

عوامل تجسس کلانتری با بررسی ارکان هویتی خودرو و با مراجعه به سیستم جامع پلیس اطلاع پیدا کردند که این خودرو چند روز پیش در محدوده هشتگرد مورد سرقت و زورگیری دو جوان قرار گرفته است در نتیجه با شناسایی مالک خودرو و تماس مأموران با این فرد، وی در 19بهمن ماه به کلانتری مراجعه و ضمن شناسایی «اشکان» به عنوان یکی از زورگیران به مأموران گفت: از مقابل ایستگاه متروی فردیس، دو جوان به عنوان مسافر و به مقصد قزوین سوار ماشین شدند؛ هنوز مسافت زیادی را طی نکرده بودم که یکی از مسافران با اظهار این موضوع که حالت تهوع پیدا کرده از من خواست تا خودرو را در کنار بزرگراه متوقف کنم و به محض توقف، ناگهان این متهم به همراه یک جوان دیگر با چاقو و مشت و لگد مرا مجبور کردند تا از خودرو پیاده شوم و پس از آن نیز ، به سرعت از محل متواری شدند. 

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور هاشمیان ، دادیار شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران، عوامل تجسس کلانتری 119 مهرآباد جنوبی مأمور شناسایی و دستگیری دیگر همدستان اشکان و دستگیری آنها شدند. 

ماموران کلانتری در ادامه اقدامات خود، با شناسایی سه متهم متواری به اسامی«علیرضا» ( 21 ساله )، «محمود» ( 19 ساله ) و «شهرام» (20 ساله) شناسایی مخفیگاه و دستگیری این سه متهم را در دستور کار قرار دادند. 

با شناسایی مخفیگاه متهمان در منطقه دولت آباد و شهرک مارلیک، مخفیگاه و محل تردد هر سه متهم تحت مراقبت‌های پلیسی عوامل تجسس قرار گرفت و سرانجام هر سه نفر آنها در24 بهمن‌ماه دستگیر شدند. 

با دستگیری متهمان ، آنها جهت انجام تحقیقات تخصصی و شناسایی دیگر مالباختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
 
کارآگاهان پنجم در ادامه تحقیقات خود با شناسایی تعدادی از مالباختگانی که عابر بانک ها و دیگر مدارک هویتی آنها در بازرسی از مخفیگاه متهمان کشف شده بود، تعدادی از مالباختگان را شناسایی کردند. 

سرهنگ علی اکبر اسدی، رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر به خشونت بالای متهمان اشاره کرد و گفت: با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و مراجعه آنها به پایگاه پنجم پلیس آگاهی، تعدادی از این افراد در حالیکه اسناد و مدارک پزشکی قانونی را به همراه داشتند به کارآگاهان عنوان داشتند که متهمان با وجود سرقت اموال و وجوه نقد همراه آنها و تنها به منظور ایجاد رعب و وحشت و قدرت نمایی در مقابل مالباختگان با استفاده از سلاح سرد اقدام به زخمی کردن آنها از ناحیه صورت و دست و پا کرده بودند. 

وی با اشاره به تعدادی از مناطق ارتکاب سرقت افزود: از جمله مناطقی که متهمان در آنها اقدام به سرقت و زورگیری کرده بودند، بزرگراه فتح، شهید دوران، یادگار امام، تهرانپارس، استخر، اتوبان آزادگان، پیروزی، نوبنیاد، حکیمیه، اتوبان تهران ـ کرج، افسریه، خاوران و کرج بوده است. 

رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی با دعوت از مالباختگان جهت حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: از کلیه مالباختگانی که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید نقره ای رنگ در مناطق مختلف تهران، بویژه در طول دو ماه گذشته ، مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری و طرح شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین