کد خبر: ۱۲۲۴۲۸
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: هیأت دولت موادی از آیین‌نامه چگونگی تعیین و حدود وظایف سخنگوی دولت و تشکیل شورای اطلاع‌رسانی دولت را اصلاح کرد. 

به گزارش خبرگزاری پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیأت وزیران بنا به پیشنهاد دفتر رئیس‌جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی مواد (2)، (3)، (4) و (6) آیین‌نامه چگونگی تعیین و حدود وظایف سخنگوی هیأـت دولت و تشکیل شـورای اطلاع‌رسانی دولـت را اصلاح کرد.

بر اساس این مصوبه، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری، سخنگوی دولت، دبیر هیئت دولت ،معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری، رئیس دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یا یکی از معاونان وی، وزیر اطلاعات یا یکی از معاونان وی، وزیر امور خارجه یا یکی از معاونان وی، وزیر کشور یا یکی از معاونان وی،وزیر امور اقتصادی و دارایی یا نماینده وی ،معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری، رئیس سازمان صدا و سیما یا یکی از معاونان وی، معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری یا یکی از معاونان وی، معاون اطلاع‌رسانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و 5 نفر از افراد صاحب نظر به انتخاب رئیس شورا اعضای این شورا هستند.

بر اساس این مصوبه، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری به عنوان رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت و معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری به عنوان قائم مقام این شورا تعیین شده است.

بر اساس این مصوبه، در آیین نامه مذکور به جای عبارت "سخنگوی هیأت دولت‌، عبارت "سخنگو یا سخنگویان تخصصی هیأت دولت (حسب مورد)" اضافه می‌شود.

همچنین در ماده (4) این آیین نامه، عبارت "توسط سخنگوی هیأت دولت دبیرخانه‌ای با وظایف زیر تشکیل می‌شود." به عبارت " توسط رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت دبیرخانه‌ای با وظایف زیر در نهاد ریاست جمهوری تشکیل می‌شود." اصلاح می‌شود.

بر این اساس ، در ماده (6) عبارت" توسط سخنگوی دولت و با همکاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور" به عبارت " توسط رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت و با همکاری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری" اصلاح می‌شود.

این مصوبه از سوی محمد رضا رحیمی‌، معاون اول رئیس‌‌جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین