کد خبر: ۱۲۲۷۶۶
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۷
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: پیش‌بینی‌های هواشناسی از ادامه بارش و سرما خبر می‌دهند و انگار زمستان می‌خواهد از آخرین روزهایش استفاده کند و به این راحتی‌ها جایش را به هوای بهاری نخواهد داد. 

در حالی که با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و در آستانه فرا رسیدن سال نو، مردم برای خرید عازم خیابان‌ها می‌شوند و یا مقدمات خانه‌تکانی را فراهم می‌کنند و برای روزهایشان برنامه می‌چینند، برنامه‌ریزی درباره هوا و انتخاب نوع پوشش به تناسب چگونگی هوا در طول روز کار چندان آسانی نیست. در شرایطی که هفته گذشته روزهای بسیار سردی را شاهد بودیم و زمستان دوباره خودنمایی می‌کرد، این روزها ساعاتی از روز هوا گرم و بهاری و ساعاتی از روز هوا سرد و بارانی است. پیش‌بینی‌های هواشناسی اما از ادامه بارش و سرما خبر می‌دهند و انگار زمستان می‌خواهد از آخرین روزهایش استفاده کند و به این راحتی‌ها جایش را به هوای بهاری نخواهد داد.

سازمان هواشناسی بارش‌ در جنوب غرب، جنوب، مرکز، دامنه‌های البرز، سواحل شمالی، شمال شرق و شرق کشور را پیش‌بینی کرد. همچنین آسمان برخی مناطق شمال غرب، غرب و جنوب غرب نیز غبارآلود بوده و از بعد از ظهر روز شنبه در سواحل شمالی کشور بارش‌ها تشدید شده و به تدریج دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می‌یابد.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، نقشه‌های پیش‌یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی در جنوب غرب، جنوب، مرکز، دامنه‌های البرز، سواحل شمالی، شمال شرق، شرق و برخی مناطق غرب کشور است. از این ‌رو در این مناطق ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و بارش‌ها در دامنه‌های جنوبی زاگرس از شدت بیشتری برخوردار است. همچنین آسمان برخی مناطق شمال غرب، غرب و جنوب غرب نیز غبار آلود بوده و از بعد از ظهر فردا با نفوذ زبانه پرفشار و هوای سرد به نوار شمالی کشور در سواحل شمالی کشور بارش‌ها تشدید شده و به تدریج دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می‌یابد.

این گزارش حاکی است در روزهای یکشنبه و دوشنبه و حتی سه شنبه در نیمه غربی و شمالی کشور بارش پیش‌بینی می‌شود و شدت بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، سواحل شمالی و برخی مناطق غرب است و انتظار می‌رود مناطق بیشتری از دامنه‌های زاگرس و البرز در این دو روز بارش برف داشته باشد. همچنین بر اساس این گزارش، روز یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

با این پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته، اگر ساکن شهرهایی هستید که بارش خواهند داشت، وقتی برای خرید شب عید عازم خیابان‌ها می‌شوید چتر را فراموش نکنید و تهرانی‌ها هم که هنوز با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کنند باید هفته آینده منتظر باران باشند چراکه بر اساس پیش‌بینی‌ها در کنار افزایش میزان دمای تهران، شدت بارش باران در تهران نیز افزایش خواهد یافت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین