کد خبر: ۱۲۲۷۸۸
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۸
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: داوطلبان از امروز شنبه با مراجعه به دفاتر پستی و پرداخت مبلغ 55 هزار ریال بابت دریافت یک کارت اعتباری ثبت‌نام و دفترچه راهنمای پذیرش در این دوره و همچنین مبلغ 6 هزار ریال بابت هزینه توزیع دفترچه راهنما و کارت اعتباری ثبت‌نام توسط دفتر پستی می‌توانند مدارک ثبت نام را دریافت کنند. 

این داوطلبان با مراجعه به آدرس www.sanjesh.org سازمان سنجش می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود تا روز 25 اسفندماه اقدام کنند. 

کارت اعتباری حاوی اطلاعات شماره پرونده و رمز عبور، گواهی اشتغال به خدمت از نیروی انسانی محل خدمت برای متقاضیان استفاده از سهمیه سربازان، گواهی عضویت عادی یا فعال از ناحیه مقاومت بسیج برای متقاضیان استفاده از سهمیه بسیجیان، گواهی اشتغال به خدمت از نیروی انسانی محل خدمت برای متقاضیان پاسدار شاغل و حکم بازنشستگی برای پاسدار بازنشسته، گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم، گواهی معدل‌دار جهت افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل است. 

همچنین فرم تأییدیه معدل مندرج در دفترچه راهنما جهت فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است مدارک ثبت نام در این دوره است. 

شرایط پذیرش سربازان در دانشگاه علمی کاربردی 

دانشگاه علمی کاربردی اعلام کرده است برای شروع کار، ظرفیت‌ها پایین و رشته‌ها محدود است ضمن اینکه سنجش سربازان تنها از طریق شرط معدل و بررسی سوابق علمی خواهد بود. 

میزان پرداخت شهریه‌ها 

همچنین این دانشگاه اعلام کرده است بخشی از این هزینه‌ها را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بخش دیگر را سربازان پرداخت می‌کنند. ضمن اینکه میزان این شهریه‌ها از سایر شهریه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی پایین‌تر است. 

شهریه ثابت در رشته‌های صنعتی یک میلیون و 265 هزار ریال، عملی و نظری 69 هزار و 575 ریال، عملی 113 هزار و 850 ریال، دروس پایه، اصلی و تخصصی 94 هزار ریال، دروس آزمایشگاهی 151 هزار ریال، دروس کارگاهی 164 هزار ریال و کارآموزی 189 هزار ریال است. 

رشته‌های تحصیلی سربازان علمی‌کاربردی 

25 استان کشور در 28 مرکز تحت عنوان مرکز آموزشی امام حسین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 13 رشته دوره کاردانی پودمانی را به سربازانی که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت می‌کنند از سوی دانشگاه علمی کاربردی ارائه می‌دهند. 

سربازان می‌توانند در گروه‌های آزمایشی ریاضی فیزیک، فنی‌وحرفه‌ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم بخش صنعت، رشته‌های تعمیر و نگه‌داری خودرو، تعمیرات مکانیکی، سخت افزار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و ارتباطات انتخاب رشته کنند. 

سربازان دیپلم‌های علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم نیز می‌توانند در رشته‌های اطلاعات نظامی گرایش جمع آوری اطلاعات، تکنولوژی آموزشی، تربیت مربی قرآن کریم، حسابداری گرایش مالی، حقوق قضایی گرایش علوم ثبتی، لجستیک گرایش زنجیره تامین و مروج سیاسی شرکت کنند. 

شرایط انتقال سربازان به محل زندگی خود 

تجمیع تک پودمانی منجر به صدور مدرک در انتهای دوره خواهد شد. بنابراین در ارتباط با سربازانی که محل زندگی شان از محل تحصیل فاصله دارد، ترتیبی اتخاذ می‌شود تا این سربازان به محل زندگی خود انتقال یابند. همچنین سربازانی که خدمت‌شان میان دوره آموزشی خاتمه می‌یابد به شهرستان خود برای ادامه آموزش باز می‌گردند. 

چه استادانی این دوره‌ها را تدریس می‌کنند 

تمامی این استادان از مراکز علمی کاربردی هر استان ممیزی خواهند شد و مجوز تدریس می‌گیرند هیچ استادی بدون کد استادی حق تدریس در این دوره را ندارد.
مسیر این آموزش به سمت آموزش کارآفرینی خواهد بود و طبق رایزنی که با وزارت کار صورت گرفته این سربازان در آینده و پس از اتمام دوران تحصیل خود از طریق وام‌هایی که دریافت می‌کنند نه تنها کارآفرین می شوند بلکه خودشان مبدع شغل خود خواهند بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین