کد خبر: ۱۲۳۱۲۳
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۸
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دخالت گسترده ایران در امور داخلی بحرین، در تماس و ارتباط دائمی هستیم.
بحرین از رایزنی‌های ضدایرانی این کشور با اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خبر داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، "حمد العامر" معاون وزیر امور خارجه بحرین در واکنش به احضار سفیر این کشور در تهران و اظهارات مقامات ایرانی علیه دخالت خارجی در بحرین مدعی شد: این اظهارات بیانگر دخالت گسترده در امور داخلی بحرین از سوی کشوری است که انتظار می رود با بحرین روابط حسن همجواری داشته باشد.

در روزهای اخیر شماری از نیروهای نظامی عربستان سعودی برای مقابله با معترضین شیعه در بحرین وارد این کشور شدند که ایران نیز در واکنش به این موضوع، سفیر عربستان سعودی و کاردار بحرین در تهران را به وزارت خارجه احضار و مراتب ناخرسندی خود را از این موضوع اعلام کرد.

همچنین واکنشی از علی اکبر صالحی وزیر خارجه کشورمان در رسانه های عربی منتشر شد که براساس آن صالحی هشدار داده بود" ایران در برابر هر گونه اقدامی از سوی عربستان برای کشتار شیعیان بحرین، دست بسته و صرفا تماشاچی" نخواهد ماند.

بحرین همچنین روز گذشته سفیر خود را از تهران فراخواند.

معاون وزیر امور خارجه بحرین اضافه کرد: منامه در ارتباط خود با تهران به روابط حسن همجواری پایبند است. 

وی ادامه داد: بحرین با سازمان ملل متحد و کشورهای عضو دائم شورای امنیت، کشورهای جنوب خلیج فارس، اتحادیه عرب و سازمان کنفرانس اسلامی درباره دخالت گسترده ایران در امور داخلی بحرین، در تماس و ارتباط دائمی است.

وی همچنین مواضع ایران را درباره حوادث بحرین، "در تضاد با حداقل مبانی حسن همجواری" توصیف کردو گفت: منامه این مواضع ایران را محکوم می کند و آن را تهدیدی برای امنیت منطقه و امنیت بین‌المللی می‌داند.

معاون وزیر خارجه بحرین تاکید کرد: حضور نیروهای سپر خلیج فارس در بحرین در راستای اعتقاد به سرنوشت مشترک کشورهای جنوب خلیج فارس است.

در روزهای گذشته یک هزار نفر از نظامیان سعودی و 500 نفر از نظامیان اماراتی در قالب نیروهای دفاع مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به نیروهای سپرخلیج فارس برای مقابله با معترضین در بحرین، وارد این کشور شدند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین