کد خبر: ۱۲۳۳۳۴
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۱:۰۱
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: تعداد پس‌لرزه‌های ژاپن بعد از زلزله روز جمعه به 262 رسید که از نظز تعداد و ریشتر بی‌سابقه توصیف شده است. 

به گزارش خبرگزاری کیودو از روز 11 مارس که زلزله 8.9 ریشتری در شمال شرق ژاپن رخ داد تا روز شنبه تعداد 262 پس لرزه با حداقل 5 ریشتر رخ داده است. 

به عقیده برخی کارشناسان برخی زلزله روز جمعه را نیز نوعی پس لرزه برای زلزله روز چهارشنبه قبل از آن اعلام کرده اند که حدود 7.9 ریشتر بود و خساراتی به بار نیاورد.

گفتنی است در سال 1994 و بدنبال رخ دادن زلزله 8.2 ریشتری در هوکایدو حدود 130 پس‌لرزه رخ داد که زلزله احیر در استان میاگی رکورد قبلی هوکایدو را شکسته و تعداد پس‌لرزه‌ها دو برابر شد. کارشناسان ژاپنی پیش‌بینی زلزله شدیدتری را رد کردند در حالی که روز شنبه زلزله 6.1 ریشتری هم رخ داد. به گفته این کارشناسان وقوع زلزله بالای 7 ریشتر بین 30 تا 40 درصد است.

از روز حمعه بدین سو تنها 3 پس لرزه بالای 7 ریشتری رخ داده است. تاکاشی یوکوتا رییس مرکز پیش‌بینی زلزله در ژاپن می‌گوید گرایش زمین بسوی وقوع زلزله با ریشتر بالا در ژاپن کم شده است اما باید روز نواحی اقیانوسی و تحرکات زمین‌شناسی در آن قسمت بیشتر مطالعه کرد. وی وقوع پس‌لرزه‌ها تا 20 روز آینده را رد نکرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین