کد خبر: ۱۲۵۵۲۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۵
شباهت‌های برکناری محسنی‌اژ‌ه‌ای و مصلحی
گاهی وقت‌ها یک استعفای زوری از آدم می‌گیرند!
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دادستان کل کشور در خرم‌آباد با روایت چگونگی برکناری خود از وزارت اطلاعات از اقدام دولت در برکناری مصلحی به عنوان اقدامی بدون توجیه یاد کرد. 

غلامحسین محسنی اژه‌ای در همایش "ولایت فقیه استمرا حرکت انبیا" در سخنانی با اشاره به وقایع اخیر رخ داده درکشور و برکناری وزیر اطلاعات اظهار داشت: رئیس‌جمهوری تلاش‌های فراوانی را در کشور انجام داده‌اند و عملکرد احمدی‌نژاد درزمینه استکبار‌ستیزی، تحرک زاید‌الوصف و رسیدگی به محرومین در جای خودش قابل تقدیر است ولی گاهی ایشان کارهایی انجام می‌دهند که هیچ توجیهی برای آنها پیدا نمی‌شود.

برکناری مصلحی حقیقتا توجیه‌پذیر نبود

سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه کنار گذاشتن وزیر اطلاعات در این شرایط توجیهی نداشت، گفت: از سوی دیگر "چگونه کنار گذاشتن" وزیر اطلاعات به عنوان یکی از وزارتخانه‌های کلیدی مهم است.

وی با بیان اینکه وقتی می‌خواهند وزیر را کنار بگذارند باید یکسری زمینه‌چینی‌ها صورت گیرد، خاطر‌نشان کرد: باید طوری در این رابطه عمل شود که سیستم اطلاعاتی کشور ضربه نخورد و حداقل زمانی برای معرفی فردی که می‌خواهد به جای وزیر گذاشته شود مدنظر قرار گیرد.

محسنی اژه‌ای با تاکید براینکه کنارگذاشتن وزرا جزء اختیارات رئیس‌جمهوری است ادامه داد: ولی حقیقتا نحوه عملکرد درمورد برکناری وزیر اطلاعات توجیه‌پذیر نیست. 

وی با اشاره به واکنش مقام معظم رهبری به برکناری مصلحی گفت: ایشان در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری عنوان کردند که کنار گذاشتن مصلحی در شرایط کنونی نه به مصلحت کشور و نه به مصلحت شماست.

دادستان کل کشور ادامه داد: این‌گونه برخورد‌ها در دل دشمنان ما چقدر "قند آب می‌کند".

محسنی اژه‌ای در ادامه سخنان خود به نحوه برکناری خود در زمانی که بر مسند وزارت اطلاعات قرار داشت، اشاره کرد و گفت: من و صفارهرندی را 2 هفته مانده به پایان دوره وزارت‌مان کنار گذاشتند که حتی اگر فرض هم کنیم که ما "آدم‌های بدی" هستیم بازهم این برخورد درست نبود.

خودمان هم نفهمیدیم چطور ما را کنار گذاشتند!

وزیراطلاعات دولت نهم با بیان اینکه "ما خودمان هم نفهمیدیم چگونه و چرا ما را کنار گذاشتند" یادآور شد: بسیاری از مسئولین از برکناری من هیچ اطلاعی نداشتند.

وی ادامه داد: اطلاعی ندارم که در آن زمان مقام معظم رهبری از روند برکناری من مطلع بود یا نه، ولی ایشان از برکناری آقای مصلحی اطلاعی نداشتند.

خبر عزل خودم را از معاونم شنیدم/ شوکه نشدم!

محسنی اژه‌ای در ادامه روایت خود از برکناری‌اش در دولت نهم گفت: بعد از نماز ظهر روزی که من را برکنار کردند مانند همیشه قرار بود تا قبل از پایان وقت اداری یک جلسه‌ای بگذاریم که وقت هم فوت نشود که در حال رفتن به اتاق کارم بودم که یکی از معاونین من سراسیمه به استقبال من آمد و خبر عزل من را داد و گفت که به وی پیشنهاد سرپرستی وزارت اطلاعات داده شده است.

وی با اشاره به شوکه شدن همراهانش پس از شنیدن خبر عزلش از وزارت اطلاعات دولت نهم، بیان داشت: ولی خود من چون شناخت داشتم خیلی شوکه نشدم!

دادستان کل کشور با اشاره به اطلاع از خبر برکناری‌اش چند دقیقه مانده به پخش اخبار ساعت 14 یادآور شد: پس از شنیدن خبر عزلم در پاسخ به مشورت معاونم برای پذیرفتن سرپرستی وزارت اطلاعات به او گفتم که اگر من برکنار شدم که دیگر نمی‌توانم نظری داشته باشم ولی اگر از من مشورت می‌خواهی من می‌گویم حتما قبولت داشته که به عنوان سرپرست شما را معرفی کرده است.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه این به صلاح نبود که دو هفته مانده به پایان دوره دست به برکناری وزرا بزنند، عنوان کرد: به هر حال ما با یکی دو نفر مشورت کردیم که در مقابل این موضوع چه واکنشی نشان دهیم.

اتفاقی شبیه به اتفاقی که برای مصلحی افتاد!

وی با اشاره به اینکه روز برکناری‌اش از وزارت اطلاعات مانند همه یکشنبه‌ها قرار بود جلسه دولت ساعت 4 برگزار شود، افزود: اتفاقی که برای ما رخ داد مانند همین اتفاقی بود که برای مصلحی رخ داد.

دادستان کل کشورادامه داد: ابتدا قصد داشتم با توجه به برکناری در جلسه دولت حضور پیدا نکنم که در نهایت با توجه به اینکه این موضوع به صورت رسمی به ما اعلام نشده بود تصمیم به حضور در جلسه دولت گرفتیم.

گاهی وقت‌ها یک استعفای زوری از آدم می‌گیرند!

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه گاهی وقت‌ها یک "استعفای زوری" از آدم می‌گیرند، گفت: ولی متاسفانه در این خصوص هیچ حرفی به ما گفته نشده بود.

توصیه راننده به وزیر اطلاعات: به جلسه دولت نروید!

وی ادامه داد: در نهایت تصمیم گرفتیم خودمان را "به آن راه بزنیم" که از موضوع برکناری خبر نداریم و برای رفتن به جلسه دولت سوار ماشین شدم که راننده ماشین به من یادآوری کرد که آقای محسنی، گفته‌اند شما جلسه دولت نروید و به دفتر ریاست‌جمهوری مراجعه کنید.

دادستان کل کشور افزود: پس از رفتن ما به دفتر ریاست‌جمهوری آقای شیخ‌الاسلامی که آن زمان رئیس دفتر رئیس‌جمهور بودند به ما اطلاع دادند که من و آقای صفار‌هرندی عزل شده‌ایم.

برای خداحافظی هم به جلسه دولت راهمان ندارند!

محسنی‌ اژه‌ای در ادامه روایت خود از برکناریش گفت: من در نهایت به رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفتم خب ایرادی ندارد ما به جلسه دولت می‌رویم تا حداقل با دوستانی که 4 سال با هم بودیم خداحافظی داشته باشیم که ایشان به ما گفتند شما نروید!

وی با بیان اینکه هرقدر اصرار کردیم اجازه خداحافظی به من ندادند، گفت: رئیس دفتر رئیس‌جمهوری ضمن مخالفت با حضور من در جلسه دولت عنوان کردند که به وی گفته شده است از ورود من به جلسه ممانعت کند.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به عزل دیگر وزیران دولت نهم گفت: در نهایت من هنگام خداحافظی به رئیس دفتر رئیس‌جمهور یادآوری کردم که با توجه برکناری من و صفار هرندی دولت از حد نصاب می‌‌افتد.

اینقدر شتاب زده عمل شد که دولت از نصاب افتاد!

محسنی اژه‌ای ادامه داد: اینقدر شتاب‌زده در مورد برکناری وزرا عمل شده بود که حتی به این موضوع هم فکر نکرده بودند که با عزل ما دولت از رسمیت می‌افتد و باید برای ادامه کار دوباره از مجلس رای اعتماد بگیرد.

وی افزود: بعد از یادآوری من رئیس دفتر رئیس‌جمهور همانجا به دولت زنگ زدند و موضوع را عنوان کردند که در نهایت تصمیم گرفتند حکم صفار هرندی را فعلا ابلاغ نکنند تا دولت از رسمیت نیفتد.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به سختی کار مقام معظم رهبری در ایجاد تعامل میان مسئولان گفت: اگر هدایت‌های ایشان نبود مسلما دشمن در بسیاری از صحنه‌ها نتیجه می‌گرفت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
3
3
محمود هرچند مملکت را ویران کرد اما یک کار خوب که انجام داد . .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
دقیقا
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
چی بگم والاه
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
چی بگم والاه,این کارهای احمدی نژاد,طبیعی شده بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین