کد خبر: ۱۲۷۰۸۹
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عبدالامیر عرفی با بیان اینکه امتحانات نهایی رفته رفته جایگزین کنکور می‌شود، گفت: نمرات نهایی سوم متوسطه در حال حاضر 25 درصد در کنکور 90 تاثیرگذار خواهد بود و با توجه به مصوبه‌ای که در دبیرخانه کارگروه حذف کنکور صورت گرفته، افزایش میزان تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور سراسری و جایگزین آن به تدریج افزایش یافته تا بتوانیم بر اساس تعهدی که وجود دارد، سال 93 حذف کنکور را داشته باشیم.

وی افزود: آموزش و پرورش، افزیاش میزان تاثیرگذاری سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در کنکور را در کارگروه حذف کنکور پیگیری می‌کند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در ادامه خاطرنشان کرد: ویژگی خاص امتحانات سال سوم امسال از این جهت است که تاثیر نمرات این امتحانات در کنکور افزایش می‌یابد و دانش‌آموزان باید به این حساسیت توجه کرده و تلاش خود برای موفقیت بیشتر در امتحانات نهایی به کار گیرند.

عرفی گفت: آموزش و پرورش تلاش کرده با توجه به دغدغه‌هایی که دانش‌آموزان و برخی از همکاران نسبت به طراحی سئوالات امتحانی در سال گذشته داشتند، امسال گروهی را متشکل از گروه‌های آموزشی در این مرکز تشکیل دهد تا از نظرات این افراد در طراحی و تایید سئوالات امتحانی استفاده کند.

وی تصریح کرد: در امتحانات نهایی خرداد 90، سعی شده اگر در برخی از سئوالات مشکلاتی در بخش طراحی وجود داشته، با تایید نظر طراحان این مشکلات را تا حدی رفع کنیم. ضمن آنکه علاوه بر طراحان سوال، یک نفر از افراد متخصص و مجرب آن درس به عنوان بازبین سئوالات انتخاب شده و از نظر علمی و فنی اشکالات را متذکر می‌شود تا سئوالات امتحانی اصلاح و تایید شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x