کد خبر: ۱۲۷۳۰۳
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۶
تاثیر 25 درصدی آزمون نهایی در کنکور
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: خرداد نزدیک است و دانش‌آموزان خود را برای امتحان آماده می‌کنند تا بعد از آن به استقبال تابستان گرم بروند. 

برای دانش آموزان سوم دبیرستان که آزمون نهایی دارند وضعیت خیلی مهم‌تر و دشوارتر است چون به گفته معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امسال نمراتی که دانش‌آموزان در امتحان نهایی مقطع متوسطه از جمله دبیرستان و هنرستان کسب می‌کنند 25 درصد در کسب امتیاز آنها برای ورود به دانشگاه تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش آفتاب، ابراهیم سحرخیز به خبرآنلاین گفت: نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزانی که امسال داوطلب ورود به دانشگاه هستند چه در حال تحصیل در پیش دانشگاهی باشند و یا فارغ‌التحصیل دوره‌های قبل باشند ۲۵ درصد در کنکور تاثیرگذار خواهد بود.

با این حساب تاثیر نمرات امتحانات نهایی در کنکور، 10 درصد بیش از سال گذشته است. معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش دراین باره گفت: سال گذشته این نمرات ۱۵ درصد تاثیرگذار بود که امسال به ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است و در واقع خبر خوشی برای دانش‌آموزان درس خوان است که نمرات امتحان نهایی را با موفقیت سپری کرده‌اند.

به کفته سحرخیز، دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان 10 درس را به صورت نهایی امتحان می‌دهند: در مقطع پیش دانشگاهی با حذف مراکز مستقل تغییراتی ایجاد شد به طوری که از سال جاری شاهد ادغام این مراکز در دبیرستان‌ها بودیم. بر این اساس ادامه تحصیل در مراکز پیش دانشگاهی مانند سال جاری است به طوری که دیگر مراکز مستقلی به این نام وجود نخواهد داشت.

او همچنین گفت: امسال در هر رشته مقطع پیش دانشگاهی برای ۴ درس بصورت نهایی امتحان برگزار می‌شود که شامل دو درس عمومی و دو درس تخصصی است که در هر رشته متفاوت است.

آنطور که سحرخیز می‌گوید دروس معارف اسلامی ۱ و ۲، ‌زبان فارسی ۱ و ۲ به عنوان دو درس عمومی در رشته‌های ریاضی‌، انسانی‌، تجربی و هنر بصورت نهایی برگزار می‌شود و در رشته معارف اسلامی‌، ‌اصول عقاید ۱ و ۲ ، زبان فارسی ۱ و ۲ بصورت نهایی برگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: دروس تخصصی رشته ریاضی که امتحانات آن بصورت نهایی برگزار می‌شود حساب دیفرانسیل ۱ و ۲ ، فیزیک ۱ و ۲ خواهد بود و در رشته تجربی زیست شناسی ۱و ۲، فیزیک ۱ و ۲ و در انسانی عربی ۱ و ۲، زبان ادبیات فارسی ۱ و ۲ بصورت نهایی برگزار خواهد شد. در رشته هنر دروس سیر هنر در تاریخ ۱ و ۲، آشنایی با میراث فرهنگی و آشنایی با رشته‌های هنری و در رشته معارف اسلامی ادبیات عرب و اصول فقه امتحانات نهایی خواهد داشت.

پیش از این نیز عبدالامیر عرفی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفته بود: با توسعه امتحانات نهایی در پایه سوم و پس از حذف کنکور در سال 93، امتحانات نهایی جایگزین کنکور می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x