کد خبر: ۱۳۰۰۴۲
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در ماه گذشته بازار خرید و فروش و اجاره تحت تاثیر نوسانات قیمتی بازار قرار گرفت و متقاضیان مسکن را با موجی از نگرانی روبرو کرد و دولت را برآن داشت تا با ابزارهای تعزیراتی از افزایش اجاره‌بها جلوگیری کند اما با وجود این طرح‌ها مالکان و اقتصاددانان اعلام می‌کنند که افزایش تورم، دلیل گرانی در بازار اجاره و خرید و فروش مسکن است.

آنان معتقدند که نوسان در سایر زیر بخش ای تولیدی بر بازار مسکن و هزینه تمام شده ساخت و ساز موثر بوده به طوری که تولید برخی از مصالح ساختمانی با نوسان مواجه شده است و این امر بر قیمت تمام شده تولید ساختمان تاثیر می گذارد.

در این رابطه یکی از کارشناس بازار مسکن با اشاره به تورم در بهار امسال، بیان کرد: تورم 20 درصدی در بهار امسال منجر به نوسانات قیمتی در برخی از مصالح ساختمانی شده و همین امر بر قیمت مسکن تاثیرگذار است.

علی اکبر نیکو اقبال با بیان اینکه مسکن به عنوان یک کالای سرمایه‌ای تحت تاثیر نوسانات قیمت دیگر کالاها قرار می‌گیرد، گفت: با افزایش قیمت ساخت مسکن، اجاره‌بها هم به تبع آن با افزایش قیمت روبرو می‌شود، زیرا متاثر از قیمت خرید و فروش مسکن است.

همراه با نوسان قیمت در تهران، قیمت آپارتمان در سایر استان‌ها هم با افزایش روبرو شده است. رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در این باره گفت: در شهرهای مازندران و یزد قیمت‌ها تغییری نداشته است اما اهواز، زنجان و برخی از شهرهای بزرگ با کمی افزایش قیمت مواجه بودند.

مصطفی قلی خسروری یادآور شد: نباید انتظار داشت که پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و اعلام رسمی ارزش افزوده و شاخص بانک مرکزی، قیمت مسکن تغییری نکند اما دولت سعی دارد با اجرای برخی از قوانین تعزیراتی از افزایش قیمت بیشتر در بازار اجاره، جلوگیری کند.

فهرست قیمت آپارتمان در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر آپارتمان 55 متری در شهران یک‌خوابه 4 ساله با پارکینگ و انباری به قیمت 88 میلیون تومان به فروش می‌رسد و 51 متری در سبلان هر متر مربع یک میلیون و 200 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

54 متری در محدوده کاشانی هم با پاکینگ و انباری با قیمت 112 میلیون تومان از سوی مالک قیمت‌گذاری شده است و مالکی دیگر واحد 57 متری نوساز را متری یک میلیون و 650 هزار تومان به فروش می‌رساند.

همچنین 57 متری در محدوده شهدا دلگشا 2 خوابه با انباری به قیمت 66 میلیون تومان به فروش می‌رسد و آپارتمانی 56 متری در رودکی 2 خوابه با قیمت 74 میلیون تومان از سوی مالک به فروش گذاشته شده است.

63 متری در کاشانی اباذر یک خوابه با پارکینگ و انباری هم با قیمت 110 میلیون تومان به فروش میرسد و واحدی 62 متری در جنت آباد چهخار باغ با قیمت 118 میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

همچنین مالک آپارتمانی در نواب، واحد 70 متری خود را به قیمت 66 میلیون تومان به فروش می‌رساند و 70 متری در رودکی آذربایجان با قیمت 105 میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین