کد خبر: ۱۳۰۲۳۷
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۳۹۰ - ۰۰:۱۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سرانجام پس از كش و قوس‌های فراوان درباره طرح سوال از محمود احمدی‌نژاد در مجلس شورای اسلامی، این طرح با امضای بیش از یک سوم نمایندگان تهیه شد و جهت اعلام وصول، در اختیار هیأت رئیسه مجلس قرار گرفت و قرار است در پایان تعطیلات دو هفته‌ای مجلس، این طرح در هیأت رئیسه بررسی و در مورد آن تصمیم‌گیری شود. 

تاكنون بنابر برخی ملاحظات اسامی نمایندگان امضا كننده این طرح اعلام نشده و به جز نمایندگان مذكور و محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس كه مسئولیت پیگیری آن را در هیأت رئیسه دارد كسی از هویت امضاكنندگان اطلاعی ندارد، ضمن اینكه بر اساس رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری بهتر آن است كه دولت و مجلس در تعامل بیشتر و سازنده‌تر با یكدیگر، بدون تسری تنش به جامعه و در كمال متانت و رعایت موازین اخلاقی كه در شأن كارگزاران جمهوری اسلامی ایران است، بتوانند ابهامات موجود را برطرف كرده و جامعه را در مسیر اهداف اصلی و عالیه نظام رهنمون شوند.

بنابر این گزارش، متن كامل سوال از احمدی‌نژاد كه در اختیار «تابناک» قرار گرفته به شرح زیر می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

هیأت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با اهداء سلام، به استناد اصل هشتاد و هشتم قانون اساسی و ماده 196 و 197 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از خدمات فراوان دولت در حوزه‌های مختلف، بدین وسیله سئوالات زیر از رئیس‌جمهور محترم با یكصد امضا جهت طی مراحل قانونی و روشن شدن اذهان نمایندگان محترم و رفع سوء‌تفاهمات و به منظور تقویت نظام جمهوری اسلامی ارائه می‌گردد:

1 ـ چرا قانون تسهیلات ارزی برای متروی تهران و كلان شهرها و حمل و نقل عمومی سایر شهرها، علی رغم نیاز مبرم این شهرها به روان‌سازی ترافیک، خصوصا با آغاز هدفمند شدن یارانه حامل‌های انرژی، ابلاغ و اجرا نشد؟

2 ـ وزیر ورزش و جوانان پس از پنج ماه از ابلاغ قانون تشكیل وزارت ورزش و جوانان با نامه‌ای غیر معمول به مجلس معرفی شد، آیا این امر نوعی تلاش برای گریز از اجرای قانون نیست؟

3 ـ طبق آمار رسمی نرخ رشد اقتصادی كشور در سال 89 زیر 1% بوده و اگر نرخ اعلام شده از سوی صندوق بین المللی پول را بپذیریم حدود 3% بوده است در حالی كه طبق برنامه باید حداقل 8% باشد. آیا این امر حاكی از ضعف مدیریت اقتصادی كشور نیست؟ همچنین با این نرخ رشد آیا ممكن است یک میلیون و ششصد هزار شغل در كشور ایجاد شده باشد؟

4 ـ مبلغ 1500 میلیارد تومان بودجه ارتقاء شاخص‌های فرهنگی كشور در قانون بودجه سال 1389 چگونه هزینه شده است؟

5 ـ قانون هدفمند كردن یارانه‌ها پنج ساله بوده است در حالی كه میزان افزایش بهای برخی حامل‌های انرژی نشان می‌دهد كه دولت مدت اجرای آن را كمتر از 3 سال در نظر گرفته است. در نتیجه مردم باید فشار غیر لازمی را در پرداخت بهای مثلا گاز مصرفی تحمل نمایند. همچنین سهم بخش تولید صنعتی و كشاورزی تاكنون به درستی پرداخت نشده و باعث گران تمام شدن هزینه تولید كالا و محصول گردیده است. چرا دولت مقید به اجرای قانون مجلس نیست؟

6 ـ مقاومت یازده روزه جناب عالی در مقابل حكم حكومتی رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر ابقای حجت الاسلام مصلحی وزیر محترم اطلاعات چه توجیهی دارد؟

7 ـ چه ضرورتی وجود داشت كه آقای منوچهر متكی وزیر سابق امور خارجه در زمان ماموریت خود به سنگال عزل شود به طوری كه علاوه بر تحقیر شخصیت ایشان، نظام جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان آسیب ببیند؟

8 ـ این سخن جناب‌عالی كه مجلس در راس امور نیست، چه هدفی را دنبال می‌كند؟

9 ـ چرا جناب عالی با علم به اینكه انتقاد از برخی مجریان «قانون عفاف و حجاب» در رسانه ملی موجب كاهش اقتدار نظام در این حوزه و بدتر شدن وضع پوشش اسلامی در جامعه خواهد شد، در برنامه زنده تلویزیونی ضمن متهم كردن برخی مجریان این قانون، بر‌خلاف اجماع فقها بر وظیفه دولت اسلامی در آن مرتبه از امر به معروف و نهی از منكر كه نیازمند اعمال قانون است، با اعلام این مطلب كه راه حل این مسئله منحصر به كار فرهنگی است، از دولت سلب مسئولیت نمودید و پس از مخالفت گسترده مراجع تقلید، ائمه جمعه، علمای بلاد و نمایندگان مجلس با سخنان شما، در مصاحبه زنده تلویزیونی بعدی اعلام كردید كه سخن من همان است كه گفتم. این رفتار شما چگونه توجیه می‌شود؟

10 ـ چرا نظریه «ترویج مكتب ایران به جای مكتب اسلام» را كه توسط رئیس دفتر شما بیان شد علی رغم ضدیت با مبانی انقلاب اسلامی و مخالفت قاطبه مراجع عظام تقلید و علمای بزرگ و دلسوزان نظام، تایید و بر آن تاكید نموده باعث تنزل جایگاه انقلاب اسلامی و زنده شدن تعصبات قومی در میان مسلمانان و سوء‌استفاده مخالفان وحدت اسلامی گردیدید؟ اصولا چرا از گروه موسوم به «جریان انحرافی» علی‌رغم هشدار و اعلام خطر علمای بزرگ اعلام برائت نمی‌كنید بلكه از این افراد دفاع می‌نمایید؟
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین