کد خبر: ۱۳۰۵۹۴
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۴
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون وزیر بازرگانی از موافقت کارگروه کنترل بازار با افزایش 14 درصدی قیمت بلیت هواپیما خبرداد و گفت: این موضوع به پیشنهاد سازمان هواپیمایی کشوری بوده است. 

محمدحسن نکویی‌مهر گفت: بر اساس قانون، شورای عالی هواپیمایی می‌تواند به صورت مستقیم نسبت به تغییر قیمت‌های بلیت هواپیما در خطوط مختلف پروازی اقدام کند، اما بر اساس مصوبه‌ای که کارگروه کنترل بازار و ستاد هدفمندی یارانه‌ها داشته‌اند که بر اساس آن، باید هرگونه تغییر در قیمت کالاهای مختلف و خدمات با هماهنگی با کارگروه انجام شود.

معاون وزیر بازرگانی افزود: بر این اساس، اگرچه ممکن است این افزایش قیمت بلیت هواپیما، مراحل قانونی را طی کرده باشد؛ اما باید با ستاد و کارگروه کنترل بازار هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

در همین حال، وزیر راه و شهرسازی هم خبر داده است: قیمت بلیت هواپیما متناسب با نرخ تورم افزایش می‌یابد. علی نیکزاد با اشاره به اینکه حدود چهار ماه از سال گذشته است‌، گفت‌: قرار است قیمت بلیت هواپیما متناسب با نرخ تورم افزایش یابد که به طور میانگین 14 درصد خواهد بود.

وی افزود: افزایش قیمت بلیت هواپیما به منظور ایجاد امکانات بیشتر برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم است که در برخی مسیرها از 3 تا 5 درصد بیشتر نخواهد بود.

نیکزاد تصریح کرد: این افزایش قیمت بلیت هواپیما به زودی با هدف جبران هزینه شرکتهای هواپیمایی اعمال می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین