کد خبر: ۱۳۰۶۵۶
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۳۹۰ - ۰۱:۲۷
اصول‌گرایان هم نگران سلامت انتخابات هستند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دبیر کل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد که اصلاح‌طلبی جز از راه انتخابات آزاد و طرفداری از آن پیش نمی‌رود و کسی که به دموکراسی معتقد است باید به انتخابات آزاد هم معتقد باشد. 

آیت‌الله حسین موسوی تبریزی، با اشاره به آیه “و امرهم شورا بینهم“ تصریح کرد: قرآن کریم هم به مشورت کردن و اداره امور کشور اعم از سیاست و حکومت از روش‌های گروهی توصیه کرده است. 

وی افزود: کشور برای همه است و باید مردم عده‌ای را انتخاب کنند و از طریق آنها کشور اداره شود. 

رئیس خانه احزاب با اشاره به اینکه اسلام هم به امر مشارکت عمومی و احترام به عقاید مختلف تاکید کرده است، تصریح کرد: دموکراسی بدون عیب نیست اما بهترین روش برای اداره کشور احترام به دموکراسی است و امام هم به این مسأله بسیار تاکید داشتند و به همین دلیل پس از انقلاب، رفراندوم و انتخابات‌های بسیاری برگزار شد که یکی از افتخارات انقلاب ما محسوب می‌شود. 

موسوی تبریزی اظهار داشت: حقیقت انتخابات در واژه انتخابات وجود دارد یعنی مردم باید در کاندیدا شدن و یا انتخاب کاندیدای مورد نظر خود آزاد باشند. 

موسوی تبریزی ضمن تاکید بر اجرای قانون، تصریح کرد: شاید اتفاقات گذشته اطمینان و اعتماد مردم را نسبت به انتخابات کم‌رنگ کرده باشد اما اکنون باید این اعتماد نسبت به انتخابات آزاد و سالم به مردم بازگردانده شود. 

رئیس خانه احزاب گفت: آزادی مردم در کاندیدا شدن و اطمینان مردم به کیفیت برگزاری انتخابات می‌تواند شرایط حضور مردم در عرصه مشارکت عمومی را بهبود بخشد. 

وی با اشاره به تلخی‌های به وجود آمده در دوران گذشته، اظهار داشت: تنها با آزادی احزاب و مطبوعات و همچنین از بین بردن خط‌کشی‌های غیرمنطقی می‌توان به شرایط مطلوب رسید. 

دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: اصول‌گرایان هم به دلیل اختلافات به وجود آمده نگران عدم برگزاری انتخابات سالم هستند و این ترس که در بین مردم، اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان به وجود آمده است باید از بین برود، چرا که تحقق این مسأله به نفع مردم و به نفع کشور تمام خواهد شد و این حق مردم است که فضای اعتماد به جامعه باز شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین