کد خبر: ۱۳۰۷۳۹
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۰ - ۰۸:۲۹
جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ارائه گزارش وزارت علوم درباره کنکور دکتری از تصمیم شورا برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در سال 90 خبر داد و گفت: مقرر شد تعداد ورودی‌های امسال به 10 هزار نفر افزایش پیدا کند. 

دکتر محمدرضا مخبردزفولی با اشاره به جلسه سه شنبه شب شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست دکتر احمدی‌نژاد و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، گفت: گزارش وزیر علوم درباره آزمون نیمه متمرکز دکتری ارائه شد. حرکت روبه جلویی در آموزش عالی کشور اتفاق افتاده است که باید آن را تقویت کرد.

وی افزود: در آزمون نیمه‌متمرکز دکتری امسال نزدیک به 130 هزار داوطلب داشتیم که نشانگر درخواست بالا برای حضور در دوره‌های دکتری است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امشب مباحث زیادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ایجاد فرصت‌های برابر و استفاده از استعدادهای کشور مطرح شد که این افراد امکان حضور در دانشگاه‌ها برای دوره‌های دکتری را پیدا کنند.

وی با اشاره به اقدام وزارت علوم در برگزاری آزمون متمرکز اضافه کرد: این برنامه‌ریزی وزارت علوم، جذب دوره دکتری را از حالت‌های پراکنده به یک آزمون متمرکز تبدیل کرد.

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از 5 هزار و 600 نفر به 10 هزار نفر

دکتر مخبر اظهار داشت: در آزمون امسال قرار بود 5 هزار و 600 نفر از میان 130 هزار نفر به دانشگاه برای دوره دکتری وارد شوند که شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه امشب با بررسی امکانات دانشگاه‌ها و اقبال داوطلبان مقرر کرد تعداد ورودی‌های امسال به 10 هزار نفر افزایش پیدا کند.

وی افزود: همچنین مقرر شد تعداد 14 هزار نفری که برای مصاحبه دعوت شده بودند به 20 هزار نفر افزایش پیدا کند.

قول احمدی‌نژاد برای حمایت دولت از این اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به الزامات مورد نیاز برای این اقدام گفت: قرار شد وزیر علوم پیشنهادات خود را در این زمینه به رئیس جمهور اعلام کند و دکتر احمدی نژاد نیز قول مساعد برای حمایت دولت از این اقدام را داد.

استمرار آزمون دکتری در سال‌های آینده

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با اعلام استمرار این آزمون در سال‌های آینده، گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی وزارت علوم باید تدابیر لازم برای برگزاری آزمون دکتری در سال‌های بعد را طراحی کند و کاستی‌ها و نواقصی که در کنکور امسال وجود داشت را برطرف کند.

تایید انتخاب 2 نفر از روسای دانشگاه‌های کشور

دکتر مخبر دزفولی در ادامه از تایید انتخاب 2 نفر از روسای دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: در جلسه امشب دکتر زهرا حجازی‌زاده برای ریاست دانشگاه تربیت معلم و دکتر مروتی برای ریاست دانشگاه شهید چمران از شورای عالی انقلاب فرهنگی رای اعتماد گرفتند.

وی با اشاره به بخش‌های دیگر سند تحول نظام آموزشی گفت: امیدواریم با سرعتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی در تصویب این سند پیش‌رو گرفته به‌زودی سند تحول نظام آموزشی کشور در اختیار مجموعه آموزش و پرورش قرار گیرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین