کد خبر: ۱۳۰۷۶۳
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۴

هاشمی: شرایط باید به‌گونه‌ای فراهم شود که متخصصانی که از کشور مهاجرت کرده‌اند، باز گردند

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب- سرویس سیاسی: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اساس سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور را دانش‌محوری عنوان کرد. 

به گزارش آفتاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از فعالان حوزه نفت و گاز در بخش‌های خصوصی و دانشگاهی کشور افزود: نیروی انسانی به عنوان مهمترین عامل افزایش بهره‌وری نقش اصلی در توسعه کشور را به عهده دارد.

وی گفت: بخش خصوصی بهترین ظرف برای جذب نیروی انسانی متخصص و محقق برای رشد علمی و فن‌آوری کشور است و تقویت آن می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند و به این موضوع در سیاست‌های کلی اصل 44 توجه شده است.

ایشان عدم توجه به سیاست‌های کلی و برنامه‌های توسعه و همچنین پشتیبانی ضعیف از بخش خصوصی، بی‌توجهی به نیازهای انسانی و مادی نخبگان و متخصصان و عدم ثبات مدیریت در حوزه‌های میانی را از عوامل مؤثر برای عدم شکل‌گیری بخش غیردولتی فعال عنوان کرد و گفت: اجرای صحیح خصوصی‌سازی به همان صورت که در سیاست‌های کلی اصل 44 به آن تأکید شده بود، می‌توانست زمینه‌های لازم برای تقویت اقتصاد کشور را فراهم سازد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: شرایط باید به‌گونه‌ای فراهم شود که متخصصانی که از کشور مهاجرت کرده‌اند، احساس کنند کشور در مسیر توسعه و ساختن خود به آنها نیاز دارد و زمینه برای فعالیت‌شان فراهم است و به کشور باز گردند.

در ابتدای این دیدار آقایان دکتر جعفر توفیقی، شمس اردکانی، درخشان، معظمی، پیوندی و آشتیانی هر کدام به اختصار مطالبی را در خصوص مسائل توسعه کشور به ویژه در حوزه نفت و گاز به اطلاع رساندند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین