کد خبر: ۱۳۰۸۳۵
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۱
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دادستان عمومی و انقلاب كرمان بر ضرورت برخورد قاطع با متصرفان و متخلفان اراضی بیت‌المال تاكید و خاطرنشان كرد: رسیدگی به پرونده مربوط به اراضی هفت‌باغ همواره مورد توجه است. 

یدالله موحد با اشاره به كشف رد پای خانواده شهرام جزایری در پرونده اراضی شهرک زیتون عنوان كرد: از آنجا كه پرونده‌های شهرام جزایری باید به صورت متمركز در تهران رسیدگی شود، پرونده مربوط به اراضی شهرک زیتون نیز به دادستانی كل كشور ارجاع شده و دادستان كل كشور پرونده را به دادستان تهران ارجاع داده‌اند كه تاكنون دستور توقف نقل و انتقالات صادر شده و سایر رسیدگی‌ها نیز در دست انجام است.

رئیس كل دادگستری استان كرمان نیز تعیین تكلیف اراضی هفت‌باغ را از اولویت‌های مورد نظر شورای حفظ حقوق بیت‌المال عنوان كرد.

حجت‌الاسلام علی توكلی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان كرمان با بیان این مطلب ادامه داد: با تعیین تكلیف اراضی هفت‌باغ ضمن تسهیل برنامه‌ریزی‌های بعدی در حوزه این اراضی، از مراجعات به دادگستری و سایر نهادهای مربوطه كاسته می‌شود.

وی افزود: باید كمیته‌ای متشكل از معاونت عمرانی استانداری، مسكن و شهرسازی، شهرداری كرمان، شهرداری ماهان، دادستان كرمان، سازمان بازرسی و اداره كل اطلاعات تشكیل شده و نسبت به بررسی دقیق و انجام اقدامات لازم برای حل مسایل مربوط به این اراضی اقدام كنند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان كرمان یادآور شد: مباحث مربوط به اراضی هفت‌باغ باید برای همیشه تعیین تكلیف شود تا برنامه‌های شورای عالی شهرسازی بتواند بر اساس طرح‌های مصوب اجرا شود.

توكلی در ادامه، همكاری و تعامل موجود بین اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال را زمینه‌ساز ارائه خدمات مناسبی در سطح استان دانست و خاطرنشان كرد: این حركت‌ها و اقدامات به منظور حراست از حقوق بیت‌المال با جدیت و به صورت هدفمند ادامه خواهد یافت.

وی بر برخورد قاطع و جدی با متخلفان و متصرفان اراضی بیت‌المال تاكید كرد و افزود: در این رابطه باید به گونه‌ای عمل شود كه امكان سوءاستفاده‌های بعدی نیز از متخلفان گرفته شود.

رئیس شورای قضایی استان كرمان همچنین اظهار كرد: براساس مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال اجرای حكم خلع ید مربوط به 250 هكتار از اراضی ماهان نیز به زودی اجرا خواهد شد.

توكلی عنوان كرد: تعیین تكلیف برخی از اراضی بخش چترود نیز در دست بررسی است كه تسریع در رسیدگی آنها همواره مورد توجه قرار دارد.

وی تاكید كرد: در راستای برخورد با متخلفان و متصرفان اراضی بیت‌المال باید با موارد كلان به صورت جدی‌تر و با سرعت بیشتری اقدام شود. ضمن آنكه با متخلفان موارد خرد نیز باید به‌صورت جدی برخورد شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین