کد خبر: ۱۳۰۸۹۴
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۰
رئیس سندیکای جایگاه‌داران سوخت:

بازار کشش بنزین 1100 تومانی را ندارد

کاهش 30 درصدی فروش بنزین
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس سندیکای جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور با تاکید بر اینکه در حال حاضر بازار کشش خرید بنزین 1100 تومانی را ندارد، گفت: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، فروش جایگاه‌های سوخت حدود 30 درصد کاهش یافته است. 

بیژن حاج محمد رضا امروز درباره احتمال افزایش قیمت بنزین به لیتری یکهزار و یکصد تومان گفت: در شرایط فعلی یکی از مهمترین مشکلات پیش روی جایگاه‌های سوخت افزایش قیمت بنزین و کاهش فروش در جایگاه‌های سوخت است.

رئیس سندیکای جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور با تاکید بر اینکه هم اکنون بنزین سهمیه ای 400 تومانی ماهانه خودروها پاسخ‌گوی نیازهای خودروهای شخصی به طور کامل نیست، تصریح کرد: کاهش سهمیه‌ها منجر به سوخت‌گیری ناقص خودروها و افزایش تراکم خودروها در جایگاه‌های سوخت شده است.

وی از کاهش 30 درصدی فروش سوخت در جایگاه‌ها پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: بالا رفتن و گرانی قیمت بنزین منجر به عدم سوخت‌گیری کامل خودروها در جایگاه‌های سوخت شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر جایگاه‌های سوخت با مشکلات متعدد اقتصادی روبرو هستند، خاطر نشان کرد: در 6 ماه گذشته متوسط سوخت‌گیری خودروهای داخلی و خارجی در جایگاه‌ها به کمتر از 30 لیتر در هر نوبت مراجعه به جایگاه کاهش یافته است.

حاج محمد رضا با اعلام اینکه بازار داخلی در شرایط فعلی به هیچ وجه آمادگی افزایش قیمت بنزین را ندارد، خاطر نشان کرد: باید همزمان با افزایش قیمت زیرساخت‌های این اصلاح قیمت سوخت هم در جایگاه‌ها فراهم شود.

رئیس سندیکای جایگاه‌داران سراسر کشور در پایان خاطر نشان کرد: افزایش قیمت بنزین با توجه به کاهش مصرف احتمالی منجر به ورشکستگی اکثر جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور خواهد شد.

در همین حال محمدرضا حسین‌نژاد سخنگوی کمیسیون عمران اخیرا در مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت هر لیتر بنزین به 1100 تومان غیرممکن و غیرقانونی است، ‌گفته است: قیمت مصوب و مؤکد مجلس برای بنزین سهمیه‌ای و آزاد برای هرلیتر به ترتیب 400 و 700 تومان است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قیمت فوب بنزین درمنطقه خلیج فارس کمتر از 700 تومان و تقریبا با نرخ کنونی بنزین آزاد برابر است.

وی، ادامه داد: افزایش قیمت بنزین تبعات بسیاری در ساختار اقتصادی کشور به دنبال دارد که با توجه به شرایط مالی و قدرت خرید کنونی مردم، چندان مطلوب به نظر نمی‌آید.

حسین‌نژاد با بیان این که قیمت هر لیتر بنزین در بیشتر کشورهای اروپایی معادل یک‌هزار و 170 تومان ایران است،‌ تأکید کرد: قرار نیست تعیین نرخ حامل‌های انرژی در کشور ما بر اساس تصمیم‌ کشورهای اروپایی باشد، زیرا مواد اولیه و وضعیت تولید آن در هر منطقه متفاوت است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین