کد خبر: ۱۳۰۹۵۹
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۴
عباس‌پور، عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی:
باید فضای سیاسی بازتر و درب اتهام‌زنی به یکدیگر بسته شود
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: یک عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس، گفت: رقیب اصلی اصول‌گرایان در انتخابات آتی، اصلاح‌طلبان خواهند بود و در این راستا باید از حضور اصلاح‌طلبان استقبال شود چون این امر به ارتقاء مشارکت سیاسی جامعه کمک می‌کند. 

علی عباسپور تهرانی‌فرد اظهار داشت: باید محیط را برای کسانی که اصول انقلاب را قبول دارند و در همین چارچوب احترام متقابل را در فضای سیاسی رعایت می‌کنند، بازتر شود و درب اتهام‌زنی به یکدیگر بسته شود. 

وی، قانون اساسی، اصل ولایت مطلقه فقیه و چارچوبی که انقلاب بر پایه آن بنا شده یعنی احکام شرع و اسلام را اصول انقلاب عنوان و خاطرنشان کرد: تحمل‌پذیری گروه‌های سیاسی نسبت به انتقاد باید بیشتر افزایش یابد تا شرایط برای حضور سلیقه‌های مختلف فراهم شود. 

وی با بیان اینکه اصول‌گرایان در تلاشند که به طور یکپارچه در انتخابات شرکت کنند، گفت: الان اصول‌گرایان طیف گسترده‌ای هستند و باید منشور جامعتین مرزهای این طیف را مشخص کند. 

به گفته وی، در این طیف، قشری هستند که خود را منتسب به اصول‌گرایان می‌دانند اما وضعی را در کشور بوجود آورده‌اند که تحت عنوان جریان انحرافی شناخته می‌شود و افکارشان به هیچ وجه با افکار اصول‌گرایی منطبق نیست.
وی با بیان اینکه باید منشور جامعتین را محور تشخیص اصول‌گرایی قرار داد، افزود: الان در بحث اصول‌گرایی، براساس محوریت جامعتین، باید توافق حاصل شود که به صورت یک لیست واحد در انتخابات حاضر شوند این در حالی است که هنوز مکانیزم دقیقی برای این امر طراحی نشده است. 

وی افزود: کمیته 8+7 که در حال حاضر 10 عضو دارد باید طرح دقیقی را نسبت به حضور تفکر طیف اصولگرایان که منشور جامعتین را قبول دارند، طراحی کنند که همه نقطه نظرات و سلایق در طیف اصولگرایی منظور شود. 

به گفته عباسپور، در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که بعضی طیف‌های اصول‌گرا رقیب یکدیگر شوند اما در مقابل اصول‌گرایان، اصلاح‌طلبان به عنوان یک طیف مطرح می‌شوند و البته حضور اصلاح‌طلبان برای پیشرفت و ارتقاء جو سیاسی کشور، به نفع جامعه و فعالیت سیاسی جامعه خواهد بود. 

وی تاکید کرد: منظور از اصلاح‌طلبان، آن دسته از این طیف است که اصول نظام را براساس قانون اساسی و اصل ولایت مطلقه فقیه و چارچوب مدنظر امام(ره) قبول دارند. 

به گفته این عضو فراکسیون اصول‌گرایان نهایتا یک مجمع قابل قبول از اصلاح‌طلبان جزء این طیف قرار می‌گیرند که می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و به تنوع بخشی سلایق سیاسی در جامعه و حضور بیشتر مردم در انتخابات کمک کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین