کد خبر: ۱۳۰۹۶۸
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۷

انتقاد سخنگوی خانه موسیقی از لغو سخنرانی استاد شجریان در تالار وحدت

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حواشی لغو سخنرانی استاد شجریان در تالار وحدت همچنان ادامه دارد و داریوش پیرنیاکان سخنگوی خانه موسیقی در تازه‌ترین یادداشت خود از این موضوع به شدت انتقاد کرده است. 

پیر نیاکان در یادداشت با اشاره به اینکه سخنرانی استاد محمدرضا شجریان باید در روز موعود در تالار وحدت پیرامون شخصیت استاد پایور انجام می‌گرفت و از چند روز قبل خبر سخنرانی در سایت خانه موسیقی و دیگر رسانه‌ها منتشر شده، در ادامه این سوال را مطرح کرده که چرا شجریان؟ و سپس پاسخ داده: به دلیل اینکه این دو هنرمند کارهای مشترک و ارزنده‌ای در قبل و بعد از انقلاب به جامعه هنری ارایه کرده بودند. 

پیرنیاکان در ادامه یادداشت خود نوشته: دو ساعت مانده به اجرای برنامه خبر رسید که استاد شجریان سخنرانی نمی‌کنند. تلاش‌ها به جایی نرسید و استاد هم به تالار نیامدند. افکار عمومی پرسش‌گر این اتفاق، دم‌به‌دم به حساسیت‌های خود می‌افزود و تلاش می‌کرد ته‌وتوی قضیه را درآورد. حال پرسش اصلی نگارنده اینجاست آیا هزینه صحبت کردن شجریان بیشتر است یا صحبت نکردنش. این همان تدبیر و درایتی است که باید متولیان امور فرهنگی و هنری کشور داشته باشند و سعی بر جذب حداکثری کنند و هنرمندان را از خود نرنجانند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۰
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
0
0
اولا قید نشده که یادداشت آقای پیرنیاکان کجا بوده است. دوما هم بنظر می رسد خود آقای شجریان به برنامه نیامده است. چون هنوز هیچ مسئولی راجع به این خبر چیزی نگفته و نمی شود گفت که این خواسته وزارت ارشاد بوده. آگر واقعا ایشان نباید در جایی ظاهر میشد و این یک خواسته حکومتی بود، به ایشان اجازه نمایشگاه و مصاحبه با دو روزنامه معتبر داده نمیشد. ایشان خودش نیامده و القا کرده که وزارت ارشاد با من مشکل دارد و ... شاید کنسرت های خارج شلوغتر شود.(خدا کند، ما که بخیل نیستیم)
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین