کد خبر: ۱۳۱۰۶۱
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۹۰ - ۰۰:۱۴
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حدود ۱۰۰ روزنامه نگار اردنی در اعتراض و محکومیت حمله نیروهای امنیتی به خبرنگاران و روزنامه نگاران این کشور در جریان پوشش انقلاب جوانان ۱۵ ژوئیه، دست به اعتصابی گسترده زدند. 

به نوشته روزنامه کویتی الرای العام، طارق المومنی، رئیس کانون خبرنگاران و روزنامه‌نگاران اردن در جریان این اعتصاب تجاوزات مداوم علیه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران این کشور را محکوم کرد.

وی تاکید کرد: اعضای شورای کانون خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در پی نشستی که داشتند به این نتیجه رسیدند که از دستگاه قضایی بخواهند به این مساله رسیدگی کند و مسئولان حمله به خبرنگاران مجازات شوند.

وی تاکید کرد: بازجویی در بازداشت ۴ افسر پلیس کافی نیست و کانون خبرنگاران تنها به بازخواست این تعداد اکتفا نمی‌کند.

وی از خبرنگارانی که مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفتند خواست فورا علیه مسئولان امنیتی شکایت کنند.

حمزه منصور، دبیرکل حزب جبهه کار اسلامی نیز اعلام کرد: کسانی که به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حمله کردند و نیز اعتصاب ۱۵ ژوئیه را سرکوب کردند همان کسانی هستند که به تحصن کننده در ۲۵ ماه مارس گذشته حمله کردند.

وی اعلام کرد: حزب کار اسلامی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حمایت می‌کند و هر‌گونه حمله به خبرنگاران را محکوم می‌کند.

تحصن کنندگان در پیامی صریح به دولت و سازمان‌های امنیتی تاکید کرد: ادامه تجاوزات و حملات علیه روزنامه‌نگاران قابل قبول نیست و کسانی که مرتکب چنین مسائلی می‌شوند باید مجازات شوند و تشکیل کمیته‌های تحقیقاتی بی‌فایده از نظر آنها کافی نیست.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین