کد خبر: ۱۳۱۰۸۹
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۱

منتجب‌نیا: اگر شروط اصلاح‌طلبان محقق نشود، حضور در انتخابات «خودکشی سیاسی» است

آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز گفت: مواضع اخیر اصولگرایان درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس بیان یک واقعیت غیرقابل انکار است ولی عده‌ای از تندروهای جناح حاکم مخالف این حضور بوده و درصدد حذف رقیب هستند.

رسول منتجب‌نیا گفت: اکثریت اصولگرایان افرادی منطقی هستند و به واقعیت‌های جامعه اشراف دارند و می‌دانند که جامعه دارای اندیشه‌های مختلف و سلایق گوناگون است و نمی‌توان این واقعیت را نادیده گرفت. 

منتجب‌نیا با اشاره به مواضع ضد و نقیض اصول‌گرایان در مورد حضور اصلاح طلبان در انتخابات گفت: در میان جناح اصولگرا وحدت نظر وجود ندارد، چرا که عده‌ای از افراد تندرو و افراطی خواهان یک جامعه تک صدایی بوده و دوست ندارند گروه و جناح دیگری به غیر از خودشان در صحنه وجود داشته باشد که این اعتقاد و نگاه نسبت به جناح‌های مخالف را از پیش از انتخابات سال 88 هم داشتند. 

منتجب نیا افزود: اما گروه دیگری از اصول‌گرایان که اکثریت آنها را هم شامل می‌شود این نگاه را دنبال نمی‌کنند و صحبتهای اخیر آقای لاریجانی مبنی برعدم انکار اصلاح‌طلبان یک حرف و موضع شخصی نیست و این موضع، موضع اصول‌گرایان ریشه دار با هویت است. 

این فعال سیاسی تاکید کرد: باید منتظر ماند تا مشخص شود شورای نگهبان و هیئت‌های اجرایی انتخابات که از اعضای دولت هستند، دنباله روی کدامیک از تفکرات مطرح شده هستند. آیا با توجه به قوانین عمل می‌کنند یا اینکه مانند برخی از اعضای شورا به بیان اظهارات تند علیه جناح اصلاح‌طلب می‌پردازند و در راه عدل و انصاف قدم نمی‌گذارند. 

منتجب نیا در خصوص حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس گفت: اگر بنا به حضور تشکیلاتی اصلاح‌طلبان در انتخابات باشد باید شروط مطرح شده هم تحقق یابد اما گاهی عده‌ای به صورت مستقل عمل می‌کنند و شرایط حضور آنها هم کاملا سلیقه‌ای و شخصی می‌باشد. عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز تاکید کرد: شرکت تشکیلاتی و گسترده اصلاح‌طلبان در انتخابات، بدون محقق شدن شرایط مورد نظر به نوعی خودکشی سیاسی محسوب می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین