کد خبر: ۱۳۱۱۳۰
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۰

آیت‌‏الله جوادی آملی: مکتب ایرانی در کودتای ۲۸ مرداد فداکاری‌ نکرد

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: آیت‏‌الله عبدالله جوادی آملی تأکید کرد: کشور مادامی که قرآن و عترت و حسین بن علی (ع) را دارد، از هر خطری محفوظ است. 

آیت‏الله عبدالله جوادی آملی در درس اخلاق خود در مسجد احمدآباد دماوند اظهار داشت: این همه شهید و جانباز نه برای جمهوری ایرانی است و نه برای مکتب ایرانی است، این‌ها فقط برای جمهوری اسلامی است.

آیت‌الله جوادی آملی ادامه داد: در جنگ جهانی اول و دوم و کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ هم همین ایران بود و این فداکاری‌ها نبود، ایران وطن ماست و برای حفظ آن تا مرز جان هم باید وطن را حفظ کنیم اما آنچه به ما می‌گوید از وطن حمایت کن، دین است وگرنه در تمام این صحنه‌ها جمهوری ایرانی و مکتب ایرانی کاری نکرده است.

معظم له با اشاره به کودتای ننگین ۲۸ مرداد افزود: در پی این کودتا، در روز روشن شیر نفت را به طرف انگلیس و آمریکا و گاز را به طرف روسیه باز و ما را ژاندارم منطقه کردند، همین ایران بود اما وقتی سخن از حسین بن علی علیه‌السلام، قرآن، عترت و دین شد و صدا از مسجد و حسینیه برخاست همه این عزیزان آمدند، جنگ ده ساله شامل دو سال جنگ داخلی و هشت سال جنگ خارجی را همین سپاه و فرزندان این مملکت حفظ کردند.

این مرجع تقلید ادامه داد: هنوز سال ۵۷ نگذشته بود که در گنبد آشوب و جنگ داخلی شد، آشوب‌گران خیال کردند وقتی آمریکا رفت باید شوروی بیاید، پس از گنبد در کردستان، سپس خلق مسلمان و خلق عرب و انفجار‌ها و... به وجود آمد، مردم این‌ها را تحمل کردند و این‌‌ همان تأسی است و باید آن را حفظ کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: این کشور مادامی که قرآن و عترت و حسین بن علی علیه‌السلام را دارد، از هر خطری محفوظ است و باید رابطه خود را با دین، مسجد، خدا، حسین بن علی و حضرت ولی عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف حفظ کنیم.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین