کد خبر: ۱۳۱۱۶۹
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۶
انتقاد از اعلام موجودیت یک تشکل جدید
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی روز پنج‌شنبه در همایش بزرگ روحانیت تهران که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد با اشاره به نقش روحانیت در نظام اسلامی افزود: قبل از برگزاری این مراسم افرادی مطالبی را مطرح کرده بودند مبنی بر اینکه چرا فقط روحانیت را در مسائل سیاسی دعوت می‌کنید در صورتی که این گونه نیست چرا که بنده در جلسه اخیر جامعه روحانیت مبارز مطرح کرده بودم روحانیت سرباز امام زمان است از این رو باید همواره از سربازان امام زمان و حامیان مقام معظم رهبری دعوت کرد.

وی گفت: در صورتی که از روحانیت دعوت نمی‌شد باید تعجب می‌کردید.

رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین خواستار حضور فعال روحانیت در مساجد شد و گفت: امام خمینی‌(ره) همواره بر نقش روحانیت در مساجد تاکید داشتند و بنده نیز بر این باورم که باید نقش روحانیت در کانون مساجد پررنگ باشد.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در ادامه سخنانش به فعالیت دشمنان نظام اشاره کرد و افزود: دشمنان خارجی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا انقلاب را تهدید کنند از این رو باید با هوشیاری تمام از انقلاب دفاع کنیم.

مهدوی کنی افزود: روحانیت فقط مختص به روحانیت مبارز نیست چرا که تمامی روحانیون در ایران که طرفدار اسلام و انقلاب هستند می‌توانند نقش تاثیرگذاری را در دفاع از انقلاب اسلامی ایفا کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه به نقش و جایگاه امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: اگر امروز شاهد بیداری اسلامی در کشورهای منطقه هستیم به خاطر نظامی است که امام خمینی‌(ره) آن را نهادینه و رهبری کرد.

آیت‌الله مهدوی کنی تاکید کرد: امام‌(ره) همواره بر این باور بودند که گفتمان انقلاب اسلامی صادر خواهد شد ضمن آنکه در روزهای آخر عمر پربرکت خود در دیدار با علما خاطرنشان کردند این انقلاب راه خود را ادامه می‌دهد و دشمنان نمی‌توانند به این انقلاب صدمه ای وارد کنند.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: بنده در مصاحبه‌ای به نقش و جایگاه روحانیت اشاره کرده بودم و در این همایش بار دیگر به این جایگاه اشاره می‌کنم چرا که روحانیت می‌تواند نقش بسیار تاثیرگذاری در حفظ نظام و انقلاب ایفا کند.

وی در ادامه سخنانش از روحانیون خواست برای مردم نقش پدری را ایفا کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خطاب به روحانیون گفت: بنده واقعا به طلبگی خود اعتقاد دارم البته روحانیونی که در خدمت انقلاب باشند می‌توانند به خوبی در خدمت مردم باشند و زندگی خود را نیز می‌توانند به خوبی اداره کنند.

آیت‌الله مهدوی کنی همچنین وحدت و همدلی در جامعه اسلامی را امری ضروری و مهم برشمرد و گفت: دشمنان نظام از اختلاف و انشعاب در جامعه استقبال می‌کنند و تمام تلاش خود را بکار می‌گیرند تا بین مسئولین و مردم اختلاف بوجود بیاید اما اگر ما با هم باشیم وحدت به منصه ظهور می‌رسد و دشمنان نمی‌توانند از اختلافات داخلی ما سواستفاده کنند.

وی با بیان اینکه بهترین نظام در انقلاب اسلامی ایران تعریف شده است افزود: در این نظام ما شاهد مردم‌سالاری دینی هستیم پس با بهترین نظام مواجه‌ایم البته باید از امر به معروف کوتاهی نکنیم و آن را با جدیت مطرح کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نباید دولت را تضعیف کرد افزود: مقام معظم رهبری خاطرنشان کردند که دولت اسلامی را نباید تضعیف کرد البته نقدهایی مطرح است اما این نقدها را نباید با تضعیف همراه باشد.

آیت الله مهدوی کنی در ادامه سخنانش به اهمیت انتخابات اشاره کرد و افزود: ما هیچ‌گاه قصد دخالت در انتخابات را نداریم اما معتقدیم که باید شاخصه‌ها را تعیین کنیم تا راهنمای خوبی برای مردم باشیم از این رو شما روحانیون نیز می‌توانید در این راستا نقش تاثیرگذاری را ایفا کنید.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان سخنانش با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد در جریان اصول‌گرا گفت: وحدت و اتحاد امری لازم و ضروری است البته این روزها اخباری مبنی بر اعلام موجودیت جمعیتی منتشر شده است که بنده در همین جا تمامی اصول‌گرایان را از اختلاف و انشعاب نهی می‌کنم.

وی گفت: دشمنان از این اختلاف سو استفاده می‌کنند ضمن آنکه سایت‌های خبری و روزنامه‌ها نیز مطالبی مبنی بر اینکه بین این جریان اختلاف و دشمنی ایجاد شده است را مطرح کردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین