کد خبر: ۱۳۱۱۷۹
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۰ - ۲۲:۱۵
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: وزارت امنیت ملی آمریکا هشدار داده است که نیروهای افراطی نقشه‌هایی دارند تا به مناسبت دهمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، به تاسیساتی مانند پالایشگاه‌های نفتی و کارخانه‌های شیمیایی در آمریکا حمله کنند.

چند هفته پیش از دهمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر در آمریکا، نگرانی مقامات این کشور از حملات تازه‌ی شبکه‌ی تروریستی القاعده افزایش می‌یابد.
 
به گزارش فرستنده‌ی تلویزیونی ABC وزارت امنیت ملی آمریکا، در رابطه با خطر حمله‌های تروریستی به تاسیسات تامین انرژی داخلی هشدار داده است.

تهدیدی بالقوه

وزارت امنیت ملی آمریکا تا کنون هشدار خود را برای هزاران موسسه فرستاده است. دلیل این اقدام احتیاطی این است که نیروهای افراطی خشونت‌طلب، به برخی اطلاعات داخلی این موسسات دست یافته‌اند. شماری از این افراد افراطی می‌توانند به مناسبت سالگرد ترور ۱۱ سپتامبر، به نام شبکه‌ی القاعده به اقدامات تروریستی از جمله علیه پالایشگاه‌های نفت و کارخانه‌های شیمیایی دست بزنند.

در این هشدار آمده است: «برپایه‌ی اطلاعات قابل‌اعتماد در رابطه با موارد پیشین، ما اعتقاد داریم که افراد ذیربط و اقدامات آنان، تهدیدی چشمگیر برای زیرساخت‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی موسسات آمریکایی هستند».

در پی گزارش فرستنده‌ی تلویزیونی نام‌برده، وزارتخانه‌ی مربوطه اعلام کرد که این هشدار به معنای خطری مشخص نیست، بلکه باید تهدیدی بالقوه محسوب ‌شود. به گفته‌ی این وزارتخانه، در گذشته ریسک این خطر آشکار شد که نیروهای افراطی می‌توانند اطلاعات ویژه‌ای درباره‌ی موسسات تامین انرژی جمع‌آوری کنند، تا سپس آن‌ها را برای یک اقدام تروریستی مورد استفاده قرار دهند.

ریچارد کلارک، رئيس پیشین سرویس ضدترور در کاخ سفید، در تلویزیون ABC خطر حمله به موسسات تامین انرژی را چنین توصیف می‌کند: تاسیسات حساس گوناگونی وجود دارند که افرادی می‌توانند به استخدام آن‌ها درآیند. این افراد از این طریق به اتاق‌های کنترل دسترسی پیدا می‌کنند و می‌توانند در فرصت مقتضی، با پیچاندن کلید تغییر خط یک لوله‌ی نفتی، انفجاری ایجاد کنند.

خطر حمله به قطارها و نفتکش‌ها

اکنون مدت‌هاست که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و کارشناسان ترور نگران‌اند که شبکه‌ی ترور القاعده به مناسبت دهمین سالگرد رویداد ۱۱ سپتامبر، به اقدامات تروریستی و سوء‌قصد دست بزند.

در ماه مه امسال، وزارت امنیت ملی آمریکا بر روی استیک‌های به دست آمده از بن لادن به اطلاعاتی دست یافت که به گزارش رسانه‌ها نشان می‌دادند که شبکه‌ی القاعده برای حمله به قطارهای آمریکایی به مناسبت سالگرد ۱۱ سپتامبر نقشه داشته است.

خطر حمله‌ی تروریستی به نفتکش‌ها و مراکز نفتی آمریکا نیز از مدت‌ها پیش شناخته شده است. دولت آمریکا پس از ارزیابی اطلاعاتی که از محل اختفای بن لادن به دست آورد اعلام کرد که القاعده نقشه ‌داشته تا نفتکش‌های آمریکایی را در مناطق خارج از آب‌های کشورهای اسلامی برباید و منفجر کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین