کد خبر: ۱۳۲۵۴۷
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۲
کتب درسى دانش‌آموزان تغيير می‌كنند
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: وزیر آموزش و پرورش، گفت: کتاب‌های جدید درسی مطابق با تحول بنیادین تدوین می‌شود و سعی بر این است شرایط مناسبی برای تفکر و اندیشه دانش‌آموز ایجاد شده تا دانش‌آموز بتواند هم برای جامعه و هم برای خود مفید بوده و درجاتی از حیات طیبه را طی کرده باشد.

حمیدرضا حاجی بابایی گفت: کتاب‌های درسی در راستای ایجاد خلاقیت، نوآوری، تفکر، اندیشه دانش آموزان تغییر می‌یابد.

وی درباره رویکرد این وزارتخانه در تدوین کتاب‌های درسی اظهارکرد: امسال کتاب‌های سال اول ابتدایی تغییر کرده و چاپ جدید دارد و در تدوین آنها بحث خلاقیت، نوآوری، تفکر و اندیشه دانش‌آموزان مورد توجه قرار گرفته است.

حاجی بابایی افزود: کتاب‌های جدید درسی مطابق با تحول بنیادین تدوین می‌شود و سعی بر این است شرایط مناسبی برای تفکر و اندیشه دانش‌آموز ایجاد شده تا دانش‌آموز بتواند به عنوان فردی که وارد جامعه می‌شود، هم برای جامعه و هم برای خود مفید بوده و درجاتی از حیات طیبه را طی کرده باشد.

تعیین وضعیت تمام معلمان حق‌التدریس

وی در ادامه درباره وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز گفت: یکی از مشکلات این است که به هر کسی عنوان حق‌التدریس می‌دهند و ما اصلا حق‌التدریسی که اعتراض داشته باشد، نداریم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: وضعیت همه حق‌التدریس‌ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی هم مشخص است. تعدادی از این افراد به صورت شرکت خدمانی بودند که در آزمون شرکت کردند و شرط قبولی در این آزمون از نمره بیست، 12 بود؛ یعنی از 100 نمره کسی که 60 نمره کسب کند، قبول می‌شود اما دیدیم که تعداد کمتری قبول شدند و این نمره را به 10 تبدیل کردیم.

حاجی‌بابایی افزود: افرادی که نمره زیر 10 گرفتند، پذیرفته نشدند و معترضان هم بیشتر کسانی هستند که زیر 10 نمره گرفتند و یا از 140 سوال کمتر از 70 سوال جواب دادندبه عنوان مثال فردی که 69 سوال را جواب داده باشد، 50 درصد نمره را بدست نیاورده و به طور طبیعی پذیرفته نشده است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، وی خاطرنشان کرد: البته تلاش و کوشش این افراد قابل تقدیر است اما باید قانون رعایت شود؛ این آزمون استخدامی تکلیفی بود که انجام پذیرفت و ما برای افرادی که قبول نشدند، ناراحت هستیم اما واقعا چاره‌ای هم به جز این نداریم و اگر راهی وجود داشته باشد، آمادگی لازم را برای کمک داریم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین