کد خبر: ۱۳۳۰۹۴
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۲۲:۱۱
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: پیرترین زن جهان به نام معصومه پرمه با 144 سال سن در روستای گیسور شهرستان گناباد در سلامتی روزگار خود را سپری می‌کند. 

نوه 67 ساله این پیرزن اظهار داشت: مادر بزرگم در زمان حکومت ناصرالدین شاه در روستای سنو از توابع گناباد به دنیا آمد و به همراه شوهر اولش به روستای گیسور، مهاجرت کرد.

عباسعلی گیسوری افزود: او فقط از دو چشم نابیناست و اگر الان چشم‌هایش می‌دید به راحتی می‌توانست راه برود.

قربان کبیری 84 ساله ساکن این روستا با بیان اینکه من مطمئنم سن این خانم 144 سال است گفت: در زمان او نه اداره ثبت احوال و نه شناسنامه بوده است و از زمانی که این خانم را به خاطر می‌آورم خاطرات زیادی از پادشاهان گذشته برایمان نقل می‌کرد و من از بزرگان روستا و خودش بارها و بارها شنیده‌ام که سنش بسیار زیاد است.

نبیره 40ساله این زن نیز افزود: ایشان پنج بار ازدواج کرده و دارای 240 نوه، نبیره و نتیجه است و در سلامتی کامل بسر می‌برد.

وی با بیان اینکه غذای مادرم سالهاست که فقط ماست و شیر است افزود: وی به طورکلی گوشت نمی خورد و از خوردن شام نیز پرهیز می‌کند، به طوری که تا به حال به هیچ دکتری مراجعه نکرده و هیچ نوع قرص و آمپولی مصرف نکرده است.

وی گفت: راز سلامتی وی از اثر ایمان بسیار زیادش به خداست.

وی تصریح کرد: با وجودی که بسیاری از خاطرات زندگیش را از یاد برده ولی از یاد خدا غافل نشده و الان هم نماز می خواند و تا چند سال پیش روزه هم می‌گرفت.

وی افزود: مادر بزرگم با ذکر اشعار فارسی از امامان به ویژه حضرت علی(ع) طلب کمک می‌کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x