کد خبر: ۱۳۳۸۱۱
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۷
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: لاله افتخاری، نماینده تهران در مجلس که میهمان بخش خبری ساعت 10 شبکه تلویزیونی قرآن بود، گفت: امروز چادر مشکی از بحث هسته‌ای برای ما مهمتر است. 

وی در پاسخ به پرسش مجری که گشت‌های نهی از منکر را چقدر تایید می‌کنید؟، گفت: نود و چند درصد تایید می‌کنم. البته اینها مظلوم هستند و چون بقیه مراکز وظیفه خود را انجام نمی‌دهند، کار اینها یک وصله ناچسب شده است. 

این عضو فراکسیون زنان همچنین به سوالاتی در زمینه برخورد با عوامل ویژه‌نامه خاتون پاسخ داد. 

افتخاری همچنین درخصوص عوامل رواج بدحجابی در جامعه، چندین بار موضوع را به زمان آدم و حوا ارجاع داد و این که این اقدامات از آنجا ریشه گرفته و هنوز چه در غرب و چه در داخل ادامه دارد. 

وی در پاسخ به پرسش‌های پرحرارت مجری علت دفاع از چادر مشکی را نماد شدن آن دانست و گفت: این حرف من نیست، حرف یک زن غیرمسلمان غیرایرانی زرتشتی است که چادر نماد استقلال زن ایرانی است. الآن ما همه جا با همین چادر مشکی می‌رویم و خیلی‌ها هم برخلاف گذشته که از ما صنایع دستی می‌خواستند، الان از ما چادر مشکی می‌خواهند. 

خانم افتخاری همچنین مشکی را از نظر روان‌شناسی رنگ دارای ابهت و شکوه خواند و گفت: در یک دایره سفید می‌شود نوشت، اما در دایره سیاه نمی‌شود. 

این نماینده مجلس بعد از حرف‌های کلی در زمینه لزوم قانون‌گذاری و فرهنگ‌سازی و...، در نهایت راهکار اصلاح حجاب در جامعه را کار جهادی دولت دانست. 

به نظر می‌رسد موضوع حجاب و عفاف و نحوه طرح و جا انداختن آن در جامعه هنوز به کار فکری بیشتری نیاز دارد؛ کارهایی که می‌تواند به برخی مسئولین و امثال این نماینده مجلس نیز داده شود تا در دفاع از یک ارزش فرهنگی کمی قوی‌تر ظاهر شوند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین