کد خبر: ۱۳۹۵۹۷
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۸
قطعاً اعتراض می‌کنیم
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: وکیل مدیرمسئول روزنامه ایران در واکنش به حکم دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر یکسال حبس و سه سال محرومیت از هرگونه فعالیت مطبوعاتی برای وی گفت: موکلم بی‌گناه است و قطعاً ما نسبت به این رای اعتراض می‌کنیم. 

عبدالله نخعی در گفت‌وگو با مهر افزود: هنوز حکمی به ما ابلاغ نشده ولی بر اساس اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌ها این حکم از نظر شکلی صحیح است ولی از جهت ماهیتی قبول نداریم.

وی افزود: دادگاه می بایست شخصیت و جایگاه آقای جوانفکر و همچنین سوابق وی در اجرای صحیح قوانین و پایبند بودن به موازین اسلامی را مد نظر قرار می‌داد. احساس می‌شود این حکم به نوعی شایسته او نیست.

وکیل جوانفکر اظهار داشت: در واقع این مواردی که در خاتون درج شده بود به هیچ عنوان عناوین مجرمانه نداشته است و قطعاً ما نسبت به این رای اعتراض می‌کنیم.

نخعی اظهار داشت: متاسفانه در جلسه اول و دوم دادگاه اعضای هیئت منصفه مطبوعات تغییر می‌کردند و در جلسه بعد هم این اعضا همان اعضای جلسه اول نبودند که این موضوع در ماهیت شکلی مواجهه با ایراد است.

دادگاه کیفری استان تهران علی‌اکبر جوانفکر را به اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی به تحمل یکسال حبس و سه سال محرومیت از هرگونه فعالیت مطبوعاتی محکوم کرد.

جوانفکر به اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه ‌نامه‌ای با عنوان خاتون به ۶ ماه حبس و در مورد اتهام انتشار مطالب و تصاویر خلاف عفت عمومی در این ویژه‌نامه به ۶ ماه حبس محکوم شده است. همچنین جوانفکر از اتهام تحقیر و توهین به جنس زن تبرئه شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین